В обласному центрі Івано-Франківська небайдужі містяни провели вуличну акцію, щоб зберегти і не допустити руйнації пам’ятки архітектури.
Цим активісти хотіли звернути увагу жителів міста до проблем, пов’язаних із збереженням культурних та історичних пам’яток міста, а також закликати їх активніше долучатись до збору підписів електронної петиції до влади стосовно неналежного утримання власниками пам’яток архітектури місцевого значення. Про це повідомляє Frankivsk-future з посиланням на Галицький Кореспондент.
Проходила акція в центральній частині міста – по вулиці Січових Стрільців, 24, – поруч із пам’ятником В’ячеславу Чорноволу. Місце проведення обрали невипадково, адже, розташований тут будинок, вже давно дістав тріщини, проте цим досі ніхто не займається.
Варто додати, що у цій будівлі свого часу знаходилось товариство «Руська бесіда». Тут неодноразово був славетний письменник, вчений, він же – громадський і політичний діяч – Іван Франко. Також тут ступали ноги видатного українського композитора і хорового диригента, першого професора музики у Галичині, музично-громадського діяча та педагога Дениса Січинського. До речі, він є автором музики до пісні-маршу «Не пора», яка стала однією з найпопулярніших українських гімнів початку XX століття, покладена на слова Івана Франка. Побував тут і Антін Крушельницький – український письменник, літературний критик і літературознавець, педагог. В 1919 році був міністром освіти УНР. Написав біографічний нарис «Іван Франко», був редактором шкільних хрестоматій з української літератури (1919-1922 рр., Відень), видавцем-редактором громадсько-літературних журналів совєтофільського напрямку «Нові шляхи» (1929-1933 рр., Львів) і «Критика» (1933 р., також Львів).
Сьогодні ж по цьому будинку «розповзаються» глибокі тріщини, які скріпили лишень монтажною піною.
За словами керівника Івано-Франківського обласного осередку всеукраїнської кампанії «Пам’ять нації» Лева Давибіда, дана акція є символічною. Нею хотіли розповісти людям про створену петицію, щоб люди долучались, проголосувавши. Адже, щоб петицію розглянули, необхідно набрати 250 голосів за 90 днів.
Він наголосив, що в Івано-Франківську знаходиться 600 пам’яток архітектури і половина з них потребує реставрації.
Так, активісти пропонують місцевим чиновникам зініціювати перевірку щодо умов утримання будинку на Січових Стрільців, 24, а також інших архітектурних пам’яток Івано-Франківська, вжити заходів для того, щоб власники своєчасно виконували поточний і капремонт.
Окрім того вони вимагають, щоб посадовці доклали зусиль, щоб недобросовісних власників, які своїми навмисними діями чи бездіяльністю, завдали непоправної шкоди історичним будівлям міста, було притягнуто до відповідальності.