Неділя, 8 Вересня, 2024

Ефективні методи боротьби із жиром і запахами у вентиляційній системі кухні

Витяжка має забирати всі неприємні запахи з кухні, але часто забивається жиром та іншим брудом. Її потрібно регулярно чистити, щоб забезпечити ефективне функціонування. Для цього використовують особливі методи, які полегшують роботу.

Як відчистити витяжку від жиру

Звичайний мийний засіб проти жиру малоефективний, адже йому потрібно дуже багато часу, щоб розчинити значні забруднення. Він підійде лише в тому випадку, якщо витяжка вбудована й миється регулярно, не менше одного разу на тиждень. У всіх інших випадках необхідно придбати спеціальні засоби для чистки витяжки та важкодоступних місць.

Спеціальні засоби для чищення мають активний хімічний склад, тому можуть бути шкідливими для здоров’я. При їхньому застосуванні необхідно використовувати рукавички та захисні окуляри, адже вони спричиняють хімічні опіки. Потрібно ретельно дотримуватися вказаної інструкції та правил безпеки.

При наявності застарілого нальоту використовують засіб для чистки труб, з тими ж правилами захисту. Дуже допоможе у видаленні бруду пароочисник, який зробить ефективнішим навіть звичайний мийний засіб. Але потрібно ретельно відмивати щітки після закінчення роботи. Часто використовують народні методи, які допоможуть значно спростити догляд:

  1. Для замочування жировловлювальних фільтрів знадобиться склянка соди та невелика кількість мийного засобу, розчинених в окропі. Достатньо витримати решітки близько 10 хвилин та добре почистити.
  2. Лимонна кислота посилить будь-який засіб для чищення, але її не можна використовувати разом із сильними хімічними засобами. У її насиченому розчині можна замочити всі знімні частини на ніч, а потім лише промити під проточною водою.
  3. Нашатирний спирт допоможе видалити застарілий жир та неприємні запахи, які виникають у вентиляційному каналі. Ним потрібно покрити всі забруднені поверхні та залишити на декілька годин, після чого помити звичайним способом. Приміщення потім потрібно ретельно провітрити.
  4. Coca-cola через високу кислотність використовують для чищення фільтрів, їх можна замочити в напої на 5-6 годин.

У деяких випадках також рекомендують гірчичний порошок та звичайний відбілювач, але перший метод малоефективний, а другий — надто небезпечний.

AD_4nXc7Vk-KIY3pTqK3m20g7EjgozBHpNbrtLlbnGDZ-0bZlQi8A_Yuw0siPo7d_M2ED92VkAHr_C3SC_-qoLcPJPVvwvIy4IrK5PhdKqLcpRgtAwKffSTsq33SlNx2sSMKsVcbDD32TRVwh8HWbB1JHDqJYYY?key=238chXIaES3YIu1iefg_ew

Як боротись із неприємними запахами на кухні

У самому вентиляційному каналі джерела неприємних запахів накопичуються вкрай рідко, швидше вони йдуть від сусідів. Але причиною можуть слугувати самі витяжки кухонні, у яких всередині є багато забруднених елементів. Першим кроком для позбавлення від смороду стане ретельне очищування, далі потрібно потурбуватись про справність самого приладу.

Щоб у кухні не накопичувались неприємні запахи, витяжку потрібно вмикати ще до початку приготування та залишати її ввімкнутою на деякий час після закінчення. Найефективніше вона працює, коли на кухні відчинене вікно, це дозволяє досягти потужнішої циркуляції повітря.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.