Субота, 4 Травня, 2024

«В похід Карпатами»: історія франківського ІТ-фахівця, який створив мобільний додаток для мандрівок

Усі маршрути українськими Карпатами, відстань і час для їхнього проходження, промарковані на карті пам’ятки природи: джерела, полонини, озера та річки та багато іншої інформації, потрібної для гірських мандрівок. Все це зібрав у мобільному додатку прикарпатський ентузіаст Роман Гелемб’юк. Інтернет-платформа, яку він створив має назву «В похід Карпатами». Вона складається із мобільного додатку, сайту і ютуб-каналу. Про ініціативу розробника, особливості виробництва платформи, її функції та оновлення – читайте далі на frankivsk-future.com.ua.

Як програміст створював інтернет-платформу?

Місцевий програміст Роман Гелемб`юк працював над платформою «В похід Карпатами» протягом двох років. Цією справою він займався у вільний від основної роботи час. Розробку мобільного додатку спеціаліст сприймав як хобі. Жодних спеціальних методологій роботи він не використовував. Коли програміст мав вільну годину – сідав за комп`ютер і працював над ініціативою. Під час розробки платформи фахівець черпав ідеї безпосередньо із власних походів Карпатами, передає «Суспільне».

Фото: format21.org

Роман Гелемб’юк сам дуже полюбляє мандрівки у гори і часто вирушає у походи Карпатами. Досвід пішого туризму наштовхнув його на створення платформи. Програміст неодноразово потрапляв у ситуації, коли інформації про маршрути бракувало, невідомо було, коли на дорозі трапиться якесь джерело, або ж під час грози потрібно було дізнатися шлях до найближчого поселення, колиби чи найменшого укриття.

Паперові карти не завжди допомагають у походах, адже інформація там часто застаріла. Саме тому додаток може стати у пригоді. Він допомагає туристу орієнтуватися в мандрівках та знаходити виходи із надзвичайних ситуацій. Це і стало причиною роботи над платформою «У похід Карпатами». З кожним роком мандрівників в горах стає все більше, тому використання мобільного додатку дозволяє туристам із комфортом проводити активний відпочинок. 

Як саме працює додаток «В похід Карпатами»?

Для телефонів на Android мобільні додатки є безкоштовними. Ця програма поєднує в собі як навігатор, так і довідник. Існує також ютуб-канал, де на якому можна знайти маршрути у 3D-візуалізації. Ці складові частини, а також сайт, утворюють своєрідну соціальну мережу, де користувачі можуть ділитися своїми матеріалами, коментувати походи, вказувати на якісь труднощі того чи іншого маршруту. Основна аудиторія інтернет-платформи «В похід Карпатами» – це піші гірські мандрівники. 

Фото: gorgany.com

Найбільшою цінністю додатку є інтерактивна топографічна карта, котра може працювати і без підключення до інтернету. «В похід Карпатами» включає у себе численні карти із промаркованими маршрутами українських Карпат. Перед походами їх можна попередньо завантажити. На каратах маршрутів – чат для мандрівників, де вони можуть спілкуватися чи викликати допомогу, інформує «Репортер».

Користувач може підібрати собі маршрут за рівнем складності, довжиною та часом проходження. Вся ця інформація на платформах вказана. На кожному шляху детально розписані та зображені гірські вершини, річки, джерела, колиби, привали, полонини та інша об’єкти. На маршрутах можна побачити висоту вершин та місця, де розташований турист. 

Позначати нові об’єкти на картах можуть  користувачі, додаючи фото і відео у чати. Всю інформацію на маршрутах розробник зібрав із різних відкритих джерел. Самі треки Роман Гелемб’юк склав за допомогою супутникових матеріалів. А основа 3D-анімації доступна із Google. Загалом, в мобільному додатку є понад сотня маршрутів. Його можна безкоштовно завантажити на телефон та вирушати у власний похід Карпатами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.