Субота, 27 Квітня, 2024

“Галичина TV” – телебачення в серці життя громади

Телевізійні канали, котрі починали роботу в 90-ті, пройшли непростий шлях до свого становлення. Українське мовлення було лише на старті свого поширення. ОТБ “Галичина” починала з позиченої техніки, особистих телевізорів, мікрофонів, відеоприладів працівників студії, пише frankivsk-future.com.ua. Втім, завдяки наполегливості та бажанню рости, Івано-франківське обласне телебачення досягло гідного рівня серед сучасних українських ЗМІ. 

“Галичина” в 90-ті

До 2021 року “Галичина TV” називалась Івано-франківським обласним телебаченням. Це одна з перших в Україні студій, що провадили громадське телевізійне мовлення. ОТБ “Галичина” заснувала облрада першого демократичного кликання, від листопада 1990 року. Пілотна трансляція пройшла на “Останкіно”, а наступного року в листопаді “Галичина” вела вже щоденні ефіри.

Найважливішим аспектом діяльності ОТБ є те, що мовлення весь час велось стовідсотково українською мовою. Вагомий вклад у розвиток телебачення здійснила пані О. Бабій. Заслужена журналістка України присвятила керівництву каналом 25 років. Також сучасний стан “Галичини” був би неможливим без невтомної праці таких працівників як: Лесів В., Олексишин О., Собко Т., Філіпова Г., Гнесь Я., Іроденко О., Майстришин Т., Семенкович Н., Ганущак В., Захарчук Р. 

Початок діяльності каналу в 90-х наклав також додаткові обов’язки на членів команди. Окрім становлення українського телебачення, “Галичина” активно боролась з комунізмом та максимально сприяла демократичним процесам, правильній громадській позиції українця на теренах Прикарпаття та й держави в цілому. 

Не важко здогадатись, що основними темами на порядку денному були: “червона” Верховна рада, демонстрації, активна боротьба з усім російським, становлення національної ідеї. До слова, журналісти також були активними учасниками процесу створення української суверенної держави.

Так, синьо-жовтий прапор на франківській ратуші підняв саме оператор “Галичини” – Т. Майстришин. Вагомим здобутком, в процесі діяльності ОТБ, став також фільм “Дем’янів Лаз”. Над ним працював Р. Круцик та оператор з “Галичини” Т. Собко. Стрічка стала відомою у всьому світі та продемонструвала усі жахи комуністичної влади, їх злочини проти всього українського.

Працівники каналу були активними учасниками Революції гідності та Помаранчевої революції. Також відважні журналісти ОТБ їздили в гарячі точки нашої держави та знімали там ексклюзивні сюжети, ризикуючи власними життями.

Сучасність

За інформацією https://galtv.if.ua, за тридцять років діяльності, “Галичина” висвітлила безліч подій, ставала свідком змагань багатьох думок та політичних перипетій. Все це формувало також точку зору краян та їх громадянську позицію. 

В сучасності, ОТБ продовжує транслювати головні події з життя області та країни, мистецькі та культурні захоти, політичні, воєнні, релігійні, а також не забуває тішити громадськість розважальним контентом.

У 2017 “Галичина” почала супутникові трансляції. Таку ліцензію канал отримав першим серед прикарпатських телеканалів. Цей вагомий крок відкрив можливості для “Галичини” транслювати своє мовлення не лише на Франківщині, в різних куточках країни, але й для земляків за її межами. 

З вересня 2021 “Галичину” можна побачити у Т2, на кабельних мережах та з високоякісним телевізійним мовленням. Телеканал здійснює роботу цілодобово. Представлений у різних форматах, платформах.

За тривалий час своєї діяльності, працівники “Галичини” здобували досвід, вдосконалювали свої професійні уміння, втілювали енергію та свіжі таланти у проєктах та якісному контенті. ОТБ “Галичина” має у своєму арсеналі триста різноманітних нагород, як українського, так міжнародного значення. Канал отримав Почесний диплом та грамоту від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також Почесний диплом від Держкомтелерадіо.

Усі причетні до розвитку ОТБ знають, що той професійний рівень, який має “Галичина” у 2023, був би неможливим без компромісів, змін, нових підходів, проєктів та кадрів. Свою перспективу “Галичина” вбачає у збільшенні кількості цікавих трансляцій, майданчиків для різних дискусій, налагодженні співпраці з компаніями з області та України.

Телепроєкти

За час своєї діяльності ОТБ “Галичина” створювало чимало гідного контенту. Глядачеві представлені телепроєкти на будь-який смак та настрій. Це: інформаційно-аналітичні програми, “Позиція Галичини”, “Нас не зламати”, “Вісті”, пізнавальні, розважальні, культурно-мистецькі, музичні та різноманітні спецпроєкти.

“Позиція Галичини” –  інтерактивне ток-шоу на суспільні та політичні теми. Метою випусків є пошук відповідей на ті питання, котрі в сучасності хвилюють українців. Шоу завжди тримає в тонусі, адже відбуваються дискусії, кожен учасник висловлює свою позицію та відстоює її. Окрім того, глядачі мають змогу залишати під випусками свої коментарі, брати активну участь в опитуваннях, ставити запитанням гостям студії.

“Нас не зламати” – цікавий телевізійний проєкт про реалії сучасного життя. У випусках дізнаємось, як живуть українці та долають виклики долі. Особлива увага відведена також героям, в першу чергу, з Франківщини. Гості випусків говорять про свої мрії після перемоги. Все це приправлено жартами, розумінням, повагою та вірою у світле майбутнє.

До розважальних телепередач належать такі проєкти: “Ігри інтелекту”, “Вулиця”, “Галичина: хроніки незалежності”, “Донат за експонат”, “Екорейд”, “Корисно знати”, “Моє слово”, “Найдорожчий скарб”, “Наші люди звідусіль”, “Неймовірна Галичина” та “Поради психолога”. 

Розважальна складова

На будь-якому життєвому етапі важливо знаходити час та давати мозку відпочивати від постійної напруги. Комусь може здатись, що жартувати чи сміятись не на часі, але це не так. Психіка українців щоденно травмується, тому потрібно зміщувати фокус уваги, аби не зійти з глузду та дивитись у завтрашній день адекватно, з новими силами та вірою.

Саме тому ОТБ “Галичина” дбає про свого глядача та намагається викликати посмішку, дати мозку відпочити, під супроводом цікавих  телевізійних проєктів. Це: “Живи яскраво”, “Країна на запах”, “Поза графіком” та “Ранок-панок”.

До культурно-мистецьких телепрограм “Галичини” належать: “Вічне дерево”, “За філіжанкою кави”, “Невичерпне джерело”, “Палітра мого міста”, “Світлиця надії” та “Храми Прикарпаття”.

Куди ж без музики. ОТБ випускає в ефір наступні музичні проєкти: “Великий нотний стан”, “Звуковий вимір”, “Говоримо про музику” та “Спробуй наживо”.

Не менш цікавими є спеціальні проєкти: “Бізнес і закон”, “На межі”, новорічно-різдвяні передачі, “Податковий вісник”, “Тайм-аут”.

ОТБ “Галичина” має також спецпроєкт, котрий несе вагоме значення для обізнаності населення Прикарпаття. Глядач може переглянути “2022 – рік УПА”. Це пізнавальна програма для кожного свідомо українця. Він знайомить та розповідає історію національно-визвольної боротьби Української повстанської армії. 

Журналісти досліджують історію регіону та розповідають про героїв Прикарпаття, визначні події визвольної боротьби за незалежність. Проєкт присвячений до 80-річчя створення УПА.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.