П’ятниця, 20 Вересня, 2024

Історія телеканалу “Вежа”. “Відчуй присутність”

Вперше мовлення радіостанції “Вежа” громадськість почула 16 листопада 1999 року на частоті 107 МГц у Франківську. Штат налічував 15 працівників, а в ефірі звучали цікаві авторські програми, музика та місцеві новини. Вже тоді “Вежа” була орієнтована на слухача зрілого, з цінностями європейської людини. Першим ведучим радіоефіру був Анатолій Гермаш, пише frankivsk-future.com.ua.

“Відчуй присутність”

Спочатку ТРК “Вежа” вела ефіри зі студії Обласної телерадіокомпанії на Січових Стрільців, 30а. Вже у 2000 році “Вежу” розділили на теле- та радіомовлення. Генеральним директором був І. Вовк, а радіо керував Л. Стринаглюк.

У цьому ж році компанія змінила офіс на просторіший за адресою Галицька, 22а. Відкрилась радіо- та телестудія, студія звукозапису, монтажу новин та монтажу відео. У грудні 2001 ТРК “Вежа” вийшла в ефір франківського телебачення. Першою ведучою була Іванна Вовк. Новини редагував І. Пасічняк. Кореспондентом став письменник та журналіст О. Кришпота. 

Головним режисером був В. Романюк, а за знімання відповідав телеоператор В. Вовк. Новий цікавий контент розробляла журналістка Я. Угринюк. З 2000 до сучасності головним редактором залишається М. Маланюк. До речі, першою та єдиною жінкою-оператором, на той час, у Франківську була працівниця ТРК “Вежа” І. Кравець.

Аби в ефірі ведучих було приємно слухати, їх та журналістів навчала та ставила дикцію акторка Шиманська-Мартинова В. І. Кількагодинне мовлення відбувалось в ефірі “Нового каналу”. Глядачі могли послухати новини Франківщини, подивитись цікаві програми та шоу. 

У 2006 також почав діяти сайт ТРК “Вежа”. На сторінці публікуються актуальні новини та ведеться прямий ефір радіо компанії. Також відвідувачі сайту можуть прослухати цікаві подкасти чи прочитати різноманітні тематичні блоги. “Вежа” має свої сторінки у ФБ, Телеграм, Тік Ток та Інстаграм.

ТРК завжди дбала про репутацію. Саме тому працівниками були лише кваліфіковані освічені люди. Ефірне телебачення відповідало високим технологічним стандартам. Така титанічна робота, звичайно, не пройшла безслідно. “Вежа”, за певний час, здобула собі велику кількість прихильників. Глядачі захоплено спостерігали за гарячими новинами, об’єктивними репортажами, аналітичними програмами. 

2011 рік приніс “Вежі” ліцензію кабельного телемовлення на мережах “Ланет” та “Діскавері”. Так телебачення стало цілодобовим. Розширився також перелік програм, котрі з’являлись в ефірі упродовж 24 годин. У 2022 “Вежа” з’явилась також в Т2. А з травня 2023 ТРК веде мовлення у форматі 16:9 та з високою чіткістю.

Серед зіркових працівників “Вежі” був Тарас Прохасько у ролі ведучого та автора програм, а також Юрій Андрухович.

“Вежа”, яка змогла

Так про ТРК відзивається “Детектор медіа” https://detector.media. В контексті війни ресурс проводить дослідження того, наскільки якісно телеканали здійснюють свою діяльність. Також співробітники аналізують якість новин у східних та південних областях Україні. Працівники медіа, своєю чергою, можуть покращити роботу та опрацювати помилки.

“Детектор медіа” у 2017 вже вів огляд ТРК “Вежа”. Тоді канал отримав 3,81 бала від глядачів з шести можливих. Така оцінка була пов’язана з неповним висвітленням матеріалів в сюжетах, недостатньою оперативністю, а також не було відповідних позначок на рекламних відео.

Попри те, що ТРК має свої сторінки в соціальних мережах, основна увага ресурсу була направлена саме на ютуб. Канал був відкритий у 2009. Працівники “Вежі” публікують на ньому новини та сюжети для різноманітних проєктів.

В “Детекторі” зазначили, що у випусках завжди зрозуміло, хто готував матеріал, адже це вказано на початку та вкінці відео. Оскільки, КП ТРК “Вежа” є у власності міської ради Франківська, закономірно бачити у випусках представників влади. “Детектор” відмітив, що в сюжетах кілька разів фігурував Марцінків та інші представники міськради. 

Втім, у порівнянні з іншими комунальними медіа, влада фігурує в сюжетах лише по ділу та коментує події, в яких сама бере участь. Наприклад, мер розповідав про відкриття меморіальних дощок полеглим воїнам, про те як обирались проєкти для “Бюджету участі”, про подію відкриття нової спеціальності в Університеті короля Данила з позначкою, що це реклама.

Окрім Марцінківа різні позитивні події висвітлювала голова ОВА С. Онищук. Очільниця розповідала про гуманітарну допомогу для воїнів, про власні  ділові візити у різні регіони області.

“Детектор медіа” також акцентує, що франківська ТРК “Вежа”, безумовно, заслуговує компліментів. Контент, в час війни, наповнений інформацією про героїв, котрі воюють, сидять в полоні чи загинули. А також висвітлюють все, що стосується ВПО, комунальних питань, культури та освіти, місцевих спортсменів, медичних тем.

За час роботи, ТРК значно вдосконалили свій контент та вміння розповідати про матеріал, вести новини, гарно оформляти “картинку”. Також у відео не забувають маркувати чужі відео, надані для сюжетів.

Телебачення

У цьому розділі ТРК “Вежа” на вибір глядача пропонуються різні телевізійні проєкти: “Аркона”, “Арт персона”, “Запитай у влади”, “Зона комфорту”, “Оцифрований Франківськ”, “На кавйор! До народу” та ін.

Особливо цікавим та щемливим водночас є телевізійний проєкт про полеглих воїнів з Франківщини “Незвичайні герої”. Відео виходять двічі на тиждень. Попри тривалість у 15 хвилин, вдається передати важливість подібного контенту. “Незвичайні герої” нагадують міському обивателю, що війна триває, а цвіт нації продовжує гинути. Ми повинні про це пам’ятати та віддавати належну шану полеглим, котрі назавжди залишаться на сторінках історії Україні героями.

Кожен ролик розповідає про одного загиблого воїна зі слів його батьків, друзів та близьких. Подібний контент не може не зачіпати за душу та не вселяти відчуття гордості. На жаль, розділ продовжує поповнюватися новими героями, серед яких: Андрій Гуль, Віталій Мерінов, Альона Кушнір, Василь Пасіка, Віталій Кузнєцов, Сергій Батюк та ін.

Ще одним цікавим телепроєктом від “Вежі” є “Арт персона” з ведучою Уляною Маляр. Жінка розповідає про видатних особистостей зі світу мистецтва, музики, кіно, театру, моди та танцю. 

Наприклад, цікавим є відео ведучої про відому на весь світ фотографію старої гуцулки “Чукутиха з люлькою”. Такою жінку запам’ятали багато людей, завдяки М. Сеньковсьому. Фотографія принесла автору визнання та Гран-прі у Франції. У проєкті на ютуб Маляр розповідає, ким була гуцулка, секрети її довголіття та, чому саме таке фото зробив Сеньковський.

Ексклюзив

Не менш цікавий розділ, з яким ближче можна ознайомитись на сайті ТРК “Вежа”. Тут є ексклюзивні інтерв’ю, інфографіка, фотопроєкти, спецпроєкти, уроки вдома та історії одного батальйону. 

Цікавою є історія художниці Ю. Ангелюк. Жінка продає картини в Європі та перераховує кошти на допомогу ЗСУ. Художниця родом з Коломиї. Через війну, виїхала за кордон та займається творчістю, продає картини, організовує виставки. Активно використовує традиційну ляльку-мотанку у своїй творчості, що викликає немале захоплення глядачів та поціновувачів мистецтва. 

Так, картина-оберіг Юлії пішла на аукціоні за рекордні 100 тис. грн, що стало найдорожчим проданим мистецьким твором на Коломийщині. Жінка мріє продати картину вже за 100 тис. доларів, щоб придбати 30 приладів нічного бачення для воїнів.

Не менш цікавим є інтерв’ю музикантів “Братів Станіслава”. Вокалісти вже десять місяців боронять Україну. Брати не вагались, коли вирішували зробити перерву у творчості заради обов’язку перед Батьківщиною. Спочатку були в теробороні, тоді воювали на Харківському напрямку, а у 2023 – вже на Запорізькому. Наразі, один з братів на реабілітації. Чоловіки мають час присвятити себе музиці, поки не доведеться повертатись на передову.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.