П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Історія розвитку факультету інформаційних технологій в одному із вузів Франківська

Інформаційні технології останні роки дуже стрімко розвиваються. Все більше потрібно спеціалістів цієї справи нашій країні. Тому цей розвиток потребує фахівців, яких не так і багато. Багато вищих навчальних закладів Івано-Франківська пропонують навчання на факультеті інформаційних технологій, пише frankivsk-future.com.ua.

Проте варто згадати про розвиток цієї спеціальності в Університеті Короля Данила.

Навчання ІТ технологій в університеті

Часто говорять про те, що набагато краще взяти курси з програмування, ніж піти вчитися у заклади освіти. Проте чи так це? Університети зазвичай дають більше, ніж курси. Тільки тому, що після закінчення навчального закладу ти маєш диплом. А деякі університети допомагають із працевлаштуванням. Такі можливості та перспективи дають не всі курси.

ІТ – це абревіатура, яка означає інформаційні технології, тобто будь-які технології, пов’язані з інформацією. Весь світ є керованим саме останнім. Чому? Тільки через те, що ми усі знаємо про інтелектуальну власність, про патенти та все інше, що привело нас до появи комп’ютерів.

ІТ спеціальність в Університеті Короля Данила

У 2012 році було проведено ІТ-конференцію в університеті. Там зібрали місцевих ІТ-шників. Відвідали цю подію приблизно 150-200 людей, які справді були зацікавлені в цій сфері та хотіли розвиватися. Після знайомства з відвідувачами університет «загорівся» бажанням навчати цих людей саме тут. Тому з літа 2012 року почалася підготовка до відкриття нової спеціальності. Хоча спеціальностей є дуже багато та різних, Університету Короля Данила вибрав для себе напрям «Програмна інженерія».

Протягом року тривала підготовка та підбір кадрів ліцензування бакалаврату спеціальності. Вони стартували, базуючись на потужній складовій викладання – практикумах від фахівців, які працювали в ІТ-компаніях.

Перший набір для Університету Короля Данила став цікавим уроком, адже тоді прийшов тільки один студент. Так, як університет приватний, то працівники розуміли, що єдине, в чому вони можуть конкурувати з безкоштовною освітою, це надання якісної освіти та гарантоване працевлаштування. Пізніше, звісно, набір став більшим. Вже було 300 студентів.

Великим плюсом є те, що в університеті працюють фахівці з ІТ- компаній. Тому, коли вони бачать потенціалу студентах, то можуть запросити працювати вже на третьому курсі.

Для того, щоб навчатися на спеціальностях «Програмна інженерія» або «Комп’ютерна інженерія» потрібно хоча б трішки розуміти математику, фізику, технічні дисципліни. Також є важливим знання іноземної мови. Так, як ІТ-технології розвиваються дуже стрімко та швидко, то всі описи, правила методики та все інше є англомовним.

Окрім навчання молодь отримує ще багато інших можливостей, оскільки в них є і співпраця бізнесу, освіти, науки, різноманітні соціальні ініціативи, організація подій і для школярів, і для студентів, і для фахівців.

ІТ-технології дуже швидко розвиваються та потребують молодих і розумних фахівців, які б могли працювати в Україні. Величезною проблемою є те, що зазвичай генії виїжджають з країни та шукають кращі умови роботи для себе.

Важливо розуміти, що цей напрямок теж потрібно розвивати в Україні, здебільшого в Івано-Франківську. Тому що складно знайти людей, які б могли залишитися тут працювати. Всі завжди шукають кращих умов для проживання.

Варто згадати те, що ІТ-сфера увірвалася в життя кожного несподівано та почала розвиватися дуже стрімко. Колись ми спостерігали просто за появою комп’ютерів, а пізніше почали писати сайти. Тоді така поява для людей була чимось дивним і ніхто навіть не замислювався про те, що з цього всього може бути якась спеціальність, та ще й така затребувана та високооплачувана.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.