Понеділок, 29 Квітня, 2024

Франківський «Робоклуб»: історія спільноти, яка навчає дошкільнят ІТ-технологій

Базові знання у галузі інформаційних технологій у наш час потрібні не менше, аніж якісна середня освіта. ІТ-сфери навчають на різноманітних спеціальностях у вищих навчальних закладах, спеціалізованих курсах та гуртках. Провідні ІТ-компанії часто на волонтерських засадах проводять уроки для студентів та школярів. Однак заняття, які орієнтовані на наймолодше покоління, знайти доволі складно. Навчати дошкільнят базових знань в інформаційних технологіях, програмуванні та робототехніці вирішила спільнота активних івано-франківських програмістів. «РобоклубІФ» знайомить малечу із ІТ-технологіями. Спільнота вважається не просто гуртком із програмування  і моделювання, а масштабним освітнім середовищем для здобуття початкової ІТ-освіти, пише frankivsk-future.com.ua.

Фото: roboclub.if.ua

Що таке «РобоклубІФ» та як він працює?

«РобоклубІФ» є центром для навчання робототехніки, інформаційних технологій, конструювання механізмів, моделювання у 2D і 3D, програмування та розробки ігор. Освітня платформа передбачена для дітей віком від 5 до 16 років. «Робоклуб» розташований на території інноваційного центру «Промприлад. Реновація», що середмісті Івано-Франківська. Підібрати курс навчання для дитини в закладі можуть відповідно до віку дитини, її рівня загальної освітньої підготовки, досвіду та практичних умінь.

Освітній курс зазвичай триває один рік упродовж традиційного шкільного року. Проте, коли вихователі-спеціалісти бачать, що дитина знає та вміє більше, аніж їй пропонує навчальний процес, її можуть перевести до наступного етапу підготовки. За підсумками кожного навчального року у «Робоклубі», діти отримують сертифікати про завершення навчання та дипломи із підписами очільників спільноти. Відвідувати ж освітні програми «Робоклубу» можна навіть упродовж восьми років, передає офіційний сайт спільноти.

Фото: roboclub.if.ua

Заняття у центрі відбуваються виключно у другій половині дня. Це робиться для того, аби дитина встигала відвідувати основне навчання у школі. Залежно від обраного курсу, уроки в «Робоклубі» проводять двічі або тричі на тиждень. Одне заняття триває півтори години. Організовують навчання також у вихідних день – це можуть бути лекції, майстер-класи та різноманітні конкурси. Індивідуальних курсів «Робоклуб» не проводить. 

Які бувають курси та що на них вивчають?

Франківський «Робоклуб» пропонує десяток різних курсів. Вони розділені відповідно до віку дітей та рівня підготовки. Одним із основних інструментів під час навчання найменших відвідувачів курсів є спеціалізовані конструктори Lego. За допомогою них навчають дітей конструювати об’єкти і механізми, розвивати проєктне мислення. «Робоклуб» використовує тільки освітні конструктори, знайти їх у звичайних магазин майже неможливо.

Фото: roboclub.if.ua

Граючись із конструкторами, діти вчаться моделювати предмети, стежити і контролювати процес у комп’ютерних програмах. Освітні програми такого спрямування призначені для дітей віком від 5 років. Також для дошкільнят та «першачків» пропонують Лего-математику та «Робостартер». На останньому курсі діти вивчають основи робототехніки, конструювання механізмів та програмування.

Для старших дітей віком від 10 до 16 років «РобоклубІФ» пропонує курси із 2D та 3D-моделювання, розробки ігор, вивчення анімації. Відвідувачі занять мають змогу власноруч сконструювати предмети, моделювати їх у комп’ютерних програмах та відтворити їх на 3D-принтері. Учні також отримують практичні навички роботи у графічних редакторах. Такі заняття покликані розвивати у дітей просторову уяву, логічне мислення, розуміння роботи конкретних елементів машин. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.