Субота, 18 Травня, 2024

Вміщалося 50 осіб: в Івано-Франківську розповіли цікаві факти про легендарний «пижик»

Чимало іванофранківців пам’ятають, як наприкінці 90-х років міськими дорогами їздили невеликі пасажирські автобуси білого та синього кольорів. Так звані «пижики» були першими маршрутками в Івано-Франківську. Деякі цікаві факти про цей громадський транспорт опублікували на сторінці комунального підприємства «Електроавтотранс» в соціальній мережі Facebook, пише «frankivsk-future».

До 37-річчя тролейбусного руху в місті КП «Електроавтотранс» вирішило вести особливу рубрику. Цього разу з франківцями поділилися деякими цікавими фактами про легендарний громадський транспорт, який людям більше відомий за назвою «пижик». 

Починаючи з 1997-го року, на дорогах Івано-Франківська з’явилося багато мікроавтобусів «Peugeot Karsan J9», які на той час випускало одне турецьке транспортне виробництво. Ці мікроавтобуси можна по праву назвати першими повноцінними маршрутками у місті. Вони виглядали набагато краще, ніж інші буси «газелі», які спочатку їздили вулицями Франківська. Тому не дивно, що тарифи на проїзд у нових «пижиках» були на десять копійок дорожчими. 

«Пижики» були лише двох кольорів: сині і білі. Білі належали міському тролейбусному депо, а сині – приватним перевізникам. Щоправда, цей громадський транспорт не був комфортним для пасажирів – дехто з них був змушений їздити, нахиливши голову, тому що висота стелі становила лише 178 сантиметрів. Крім того, були непоодинокі випадки, коли пасажирам дверима придавлювали пальці. Часто із салону такої маршрутки люди просто випадали на вулицю.

А чи знаєте, скільки осіб міг вмістити такий «пижик»? Взагалі цей мікроавтобус був розрахований лише на двадцять осіб. Проте були моменти, коли в час пік тут могли вміститися аж п’ятдесят людей! 

Схожі автобуси «Peugeot Karsan J9» їздили не тільки в Івано-Франківську. Їх можна було побачити і у Львові, Тернополі, Хмельницькому. «Пижики» перестали їздити по українських містах в 2007-му році. Тоді їх замінили більш комфортнішими і новішими автобусами – жовтими «Богданами» і «Еталонами». 

«Але слово збереглось, і принаймні в розмовах франківці досі їздять на «пижиках»…», -йдеться в дописі. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.