Субота, 4 Травня, 2024

ІТ-кластер Івано-Франківська: історія створення і розвитку

У 2015 році дев’ять найбільших ІТ-компаній Івано-Франківської області ініціювали об’єднання в ІТ-кластер. Організація стала першою в регіоні. Невдовзі до кластеру долучилися інші фірми з Івано-Франківська та Коломиї. ІТ-кластер почав співпрацювати з міжнародними організаціями і навчальними закладами, розвивати освітні та гуманітарні проєкти. Хто саме заснував ІТ-кластер Івано-Франківська і як його розвивали – читайте далі на frankivsk-future.com.ua.

Поява та розвиток ІТ-кластера

Задля ефективного співробітництва та розвитку ІТ-сфери в місті, декілька активних ІТ-компаній Івано-Франківська об’єдналися на громадських засадах в одну велику спільноту. Сталося це у 2015 році. Тоді дев’ять найбільших ІТ-компаній Франківська утворили перший в регіоні кластер. Це були колективи фірм CoreValue, Webmil ELEKS, [bvblogic], Insilico, SoftServe, Letzgro, Softjourn, та івент-агенції IT Rally. Через деякий час до них ще долучилися місцеві компанії NetLS та Ukietech. 

Члени Івано-Франківського ІТ-кластеру вважають своїм основним завданням не тільки розвивати місцеву ІТ-сферу та бізнесу, але й місто, в якому живуть і працюють. Для цього намагаються створити в регіоні якомога більше робочих місць для кваліфікованих спеціалістів, впроваджувати освітні проєкти для молоді та школярів, допомагати молодих ІТ-підприємцям розвивати свою справу та підтримувати місцеву владу та інвесторів, котрі теж зацікавлені у активному й комфортному місті, передає офіційний сайт спільноти. 

Фото: it-cluster.if.ua

У 2018 році до когорти компаній-учасниць ІТ-кластеру доєдналися ще 6 колективів: Netfully, COAX Software, Perfectial, TenantCloud, Lotatech та NetGroup. Фірми ІТ-кластера почали активну співпрацю із навчальними закладами міста та організаціями і установами, котрі дотичні до ІТ-сфери. Так, афілійованими членами спільноти стало наукове містечко «Нова енергія», Університет Короля Данила, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу та «УкрСибБанк». 

Чим займається ІТ-кластер Івано-Франківська?

Колективи ІТ-компаній Івано-Франківської області велику увагу приділяють освітній сфері. Це допомагає знаходити на розвивати кваліфікованих працівників серед учнів та студентів. Для освітнього напрямку кластер створив спеціальну академію. У ній проводять для молодих спеціалістів курси за 8 спеціалізаціями. Лекторами на цих заняттях виступають безпосередньо спеціалісти найбільших ІТ-компаній Івано-Франківська.

Фото: it-cluster.if.ua

ІТ-кластер веде тісну співпрацю із вищими навчальними закладами регіону. Спеціалісти надають університетам актуальну інформацію щодо ринку ІТ, його потреб та завдань. А головне – спрямовує ВНЗ на конкретні спеціальності й програми, котрих зараз потребує ринок ІТ-технологій. Кластер також працює напряму із студентами. Він надає їм актуальні завдання для вивчення і ринкового дослідження. Окрім двох університетів, спільнота співпрацює із фізико-технічним ліцеєм Франківська, коледжем електронних приладів, вищим професійним училищем №21 та Коломийським політехнічним коледжем. 

ІТ-спільнота міста намагається розвивати здібності і в наймолодшого покоління. Так, зі школярами кластер проводить «Годину коду». Це освітній проєкт для дітей у межах Всесвітнього тижня інформатики. Займається кластер також організацією різноманітних спортивних турнірів та членів спільноти, пропагуючи активний відпочинок серед колективів. Це, зокрема, змагання IT Football Cup та IT Table-Tennis Cup. А щороку ІТ-кластер Івано-Франківська проводить конференцію ІТRally. Вона вважається однією із найбільш масштабних подій серед ІТ-компаній західного регіону. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.