Субота, 18 Травня, 2024

Двоколісний транспорт: чому франківці все частіше пересідають на велосипеди

Івано-Франківськ – компактне місто, тому тут дуже зручно ходити пішки, а не їздити машиною. Вулички невеликі, а протяжність всього міста дозволяє за короткий проміжок часу дістатися з одного кінця міста в інше.  Приваблює цим воно і велосипедистів. В Івано-Франківську немає великих магістралей та небезпечних доріг. Місто невелике, тому такий транспорт дозволить найшвидше дістатися потрібного місця без особливих зусиль, пише frankivsk-future.com.ua.

Карантин

Через запровадження у місті карантинних вимог, комунальний транспорт не працював і франківці змушені були добиратися до роботи власними силами. Хтось йшов пішки, хтось викликав таксі, а хтось пересідав на ровери. З початком пандемії збільшилися продажі велосипедів, адже це зручно, корисно і недорого. 

Такий транспорт дозволяє дістатися до місця роботи чи навчання за декілька хвилин. Ще це гарний спосіб більше рухатися та бувати на свіжому повітрі. Найбільше велосипедистів приваблює саме економія. Не потрібно думати про ціни на бензин та платити за таксі. Ти – сам собі паливо. 

Велосипед – це зручно

У центрі  міста завжди дуже важко знайти парковку. Можна пів години кружляти вуличками у пошуках вільного місця. Іноді доводиться залишати машину дуже далеко. Власникам велосипедів набагато зручніше. Його можна залишити у спеціалізованих місцях – там не буває ажіотажу і вони є під більшістю будівель, одразу біля входу. А можна забрати з собою всередину, якщо ви працюєте в офісі. І проблема вирішена. 

Незручно їздити на велосипеді у дощ, сніг чи сильний вітер. Можна скористатися дощовиком, або перечекати такі дні, пройшовшись пішки, скориставшись таксі чи автобусом. 

Фото: міський голова Руслан Марцінків

Велосипедна столиця

Івано-Франківськ вже претендує на звання «велосипедної столиці» України. Зараз, протяжність велодоріжок у місті – 12 кілометрів. Часто проводяться велозаїзди в яких беруть участь не тільки франківці, але й жителі з різних регіонів України та закордону.  У 2018 році у такому заїзді взяли участь понад 2000 велосипедистів.

До велоруху приєднався і міський голова Руслан Марцінків. Він часто проводить інспекції містом разом з чиновниками саме на велосипедах. І навіть запропонував премії, тим чиновникам, які пересядуть з машини на двоколісний.

Знайти собі велосипед не важко: його можна купити, або взяти в оренду. Нещодавно, у місті з’явився велопрокат від “nextbike». Щоб орендувати там велосипед потрібно завантажити додаток та зареєструватися. Залишити його після поїздки можна в зручному місті.

Велосипед – дуже практичний засіб пересування, саме тому франківці все частіше надають йому перевагу. Вони не забруднюють повітря вихлопними газами, дбають про екологію. Їздити на такому  транспорті можна довго, а витрати мінімальні.  

В Івано-Франківську справді багато велосипедистів і їхнє число кожного місяця збільшується. Їздять на роверах навіть взимку. Влітку маючи такого «друга», можна поїхати покататись за місто з компанією чи сім’єю.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.