Понеділок, 16 Вересня, 2024

Види мобільних додатків та їх роль у житті людини

Ігри та корисні програми користувалися високою популярністю ще на зорі появи стаціонарних комп’ютерів. Але в ті часи не кожна людина могла собі дозволити покупку потужного ПК, на якому нормально працювали ігри з гарною графікою. Також проблемою ставала завантаженість людей, яка не дозволяє проводити багато часу за комп’ютером.

Нині ж смартфони є у дорослих та дітей. Ці девайси підтримують ігри та інші програмні продукти, сумісні з залізом конкретного телефону. Для використання цього програмного забезпечення достатньо зайти в магазин додатків і завантажити цікаві для себе програми. На відміну від настільного ПК смартфон не вимагає прив’язки до робочого місця. На ньому можна запускати програми навіть на кілька хвилин, перебуваючи у маршрутці чи метро. Тим більше, що всі сучасні телефони можуть підключатися до інтернету.

Базові завдання мобільних додатків

Програмні продукти для смартфонів можна розділити на чотири категорії:

  • додатки для цікавого проведення часу;
  • інформаційні проєкти, що дозволяють швидко отримувати потрібні користувачеві відомості;
  • професійне програмне забезпечення для вузькоспеціалізованих завдань;
  • програми для замовлення товарів та послуг.

Усі перелічені типи програмного забезпечення мають активний попит.

Основні різновиди програм для смартфонів

Якщо розглядати класифікацію мобільного програмного забезпечення більш докладно, то на сьогоднішній день існують такі види програмних продуктів:

  1. Розважальні програми, що допомагають користувачеві урізноманітнити своє дозвілля. Сюди входять ігри всіх типів, головоломки, соціальні мережі, відео- та аудіоплеєри та багато іншого.
  2. Проекти для мандрівників. Ці програми дозволяють забронювати номер, замовити квитки на транспорт або викликати таксі.
  3. Інтернет-магазини та маркетплейси, призначені для купівлі товарів.
  4. Програмне забезпечення для замовлення послуг. Наприклад, ви зможете замовити квитки до театру та кінотеатру або доставку їжі із закладів громадського харчування.
  5. Бізнес-проєкти. До цієї категорії належать банківські додатки, проєкти з продажу та оренди квартир, офісів, транспорту та іншого майна.
  6. Видання новин. Сюди входять газети, журнали та інші ЗМІ.
  7. Інші інформаційні програми. Крім порталів новин, існують ще програмні продукти з іншою корисною інформацією. Це можуть бути туристичні огляди, збірки рецептів чи літературні добірки.
  8. Програми для пошуку роботи. Ці програми дають змогу відгукнутися на пропозиції роботодавців або розмістити власне резюме.
  9. Освітні проєкти. До цього програмного забезпечення належать інтерактивні курси та інші програми для навчання.
  10. Професійні програми, спрямовані на проведення розрахунків та вирішення складних завдань.

Це лише зразковий перелік категорій, до яких можна зарахувати програмне забезпечення для мобільних телефонів. Насправді така класифікація теж буде орієнтовною, тому що вона не враховує всіх нюансів потреб користувача.

Наприклад, існує безліч програм для маленьких дітей. Вони включають в себе розвиваючі ігри, а також програми для навчання та розваги дитини. До останніх належать мультфільми, дитячі книги та музика. Тобто ця категорія містить освітні проєкти, ігри та інші розваги, але таке програмне забезпечення буде цікаве лише для конкретної вікової категорії.

Мобільні програми та бізнес

Мобільне програмне забезпечення корисне не лише приватним особам, а й підприємцям. Якщо раніше весь трафік йшов виключно з настільних комп’ютерів, то зараз більшість користувачів заходять до інтернету зі смартфона. Відповідно, підприємцям вигідно розробляти свої програми та стимулювати користувачів до встановлення цих програм.

За допомогою власних мобільних програм можна продавати товари та послуги, використовуючи більш комфортний для покупця інтерфейс. Також можна розробляти ігри або інше програмне забезпечення та розміщувати в ньому рекламу з метою отримання прибутку. Звідси випливає, що сучасні програми для смартфонів дають необмежені можливості і своїм розробникам, і кінцевому користувачеві.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.