Вівторок, 21 Травня, 2024

У Івано-Франківську пройде міжнародний конкурс на концепцію реставрації будівель на вулиці Мельничука

Нещодавно в Івано-Франківську стартував Міжнародний відкритий архітектурний конкурс ідей з реставрації будівель №14 і №16  на вулиці Мельничука. Конкурс організовує Департамент містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради. Координатором заходу виступає начальник Управління планування території та містобудівного кадастру Артур Прокіпчук. Відповідальний секретар – архітектор Андрій Назаренко, пише frankivsk-future.com.ua.

Про це повідомили на пресконференції у конференц-просторі Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

Умови конкурсу

Участь у конкурсі можуть брати фахівці з галузі архітектури, соціології та урбаністики з усього світу, створювати свою творчу команду та бути в ній керівником або учасником. У складі такого колективу обов‘язково має бути архітектор, кваліфікаційний сертифікат якого додано при реєстрації. Крім того, участь можуть брати й студенти спеціальності архітектура у складі творчої команди. Участь є безкоштовною.

Головним завданням є створити проектне рішення реставрації з збереженням та пристосуванням пам‘яток архітектури з прибудинковою територією. Щоб будівля пасувала до типології будівель і міському контексту.

Артур Прокіпчук додав, що споруди не можна переформатувати чи перебудувати повністю, так як не можна втручатися кардинально у пам‘ятки архітектури, щоб не було однобоко і в межах законодавства. Потрібно зберегти автентичність будівель.

Головними умовами є збереження автентичності будівель, які будуть реставруватися, покращити рентабельність майнового комплексу, об‘єднати його єдиною концепцією та інтегрувати територію в міський контекст.

Початок реєстрації в конкурсі стартував 8 листопада і закінчиться 1 березня 2022 року.

25 березня 2022 року буде оголошено результати конкурсу. 

Головний приз: 150 тис. грн – перше місце, 100 тис. грн – друге місце, 50 тис. грн – третє місце.

Історія будівель 

Будинок №14, що знаходиться на вулиці Мельничука був зведений у 1843 році на місці фортечного муру, який відокремлював колишнє середмістя від Заболотівського передмістя. Це був приватний будинок урядовця Й.Гендліха

Пізніше в 1846 році тут розмістився окружний шляхетський суд та фінансова дирекція, після цього тут орендували приміщення під офіцерські квартири.

Вже у 1911 році тут розмістився орган державного управління  повіті – повітове староство.

За часів радянської влади – була школа робітничої молоді та один із корпусів середньої школи №9. Пізніше – західноукраїнський економіко-правничий університет.

Будинок №16 – було збудовано в 1870-х роках Х.Йонасом як одноповерховий садибний будинок у стилі класицизму.

У 1921 році це була єврейська початкова школа, пізніше почала діяти також і єврейська гімназія. Загальна назва споруди на той час була – Єврейський народний дім.

У радянські часи будинок був об‘єднаний з будинком №14, де спочатку була школа, а пізніше  західноукраїнський економіко-правничий університет.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.