Субота, 27 Липня, 2024

Генеральний план для сучасного розвитку історичного міста Галич розробили київські проєктувальники

Нещодавно на сторінці міської ради Галича у Фейсбуці з’явилося повідомлення  про те, що київськими проєктувальниками було розроблено та представлено генеральний план, згідно якого розвиватиметься історичне місто. Далі на frankivsk-future.

Загалом, згідно презентованого історико-архітектурного плану, місто розділили на три частини із своєрідними центрами – Старостинським замком, Успенським собором та церквою св.Пантелеймона.

Питання створення шляхів розвитку міста давно вже не нове, адже ще в 2018 році міська рада зробила замовлення на розробку нового генерального плану розвитку, котрим почала займатися науково-виробнича фірма “Екстер”. А тепер вже можна поглянути на представлений київськими проєктувальниками план із розвитку Галича в довгостроковій перспективі, а ще подивитися на історико-архітектурний опорний план, який охоплює три історичні ареали – сам Галич (Старостинський або Галицький замок  одне із найвідоміших і найвідвідуваніших туристами місце у Галичі), село Крилос (Успенський собор – діючий греко-католицький храм, котрий був побудований у XVI — 1586 року — столітті) та село Шевченкове (церква св.Пантелеймона – єдиний і найстаріший із храмів Галицько-Волинського князівства, що зберігся до сьогодні).

Розвивати місто потрібно згідно з планом

На презентації міським головою Олегом Кантором було зазначено про те, що для будівництва, інвестицій, визначення зон, на котрих будуть працювати промислові об’єкти, прокладання нових транспортних розв’язок і туристичних маршрутів та ще багатьох завдань, котрі постають перед владою в найближчому майбутньому, важливим є стратегічна містобудівна документація. Після презентації запропонований київськими фахівцями проєкт генерального плану відомого прикарпатського туристичного міста було обговорено також з Ігорем Кретом –головним архітектором відділу містобудування та архітектури Галицької РДА, Василем Круком – начальником КП «Капітальне будівництво», Володимиром Дідухом – заступником генерального директора НЗ «Давній Галич», Олегом Гайдуком – директором Галицького НПП, Любомиром Нагірняком – директором КП «Галичводоканал», котрі внесли свої зауваження та доповнення в цей проєкт.

Після цього київські фахівці з науково-виробничої фірми “Екстер” запевнили, що на наступній нараді генеральний план уже представлять доопрацьований і врахують всі озвучені пропозиції, конструктивні думки та зауваження.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.