П’ятниця, 13 Вересня, 2024

GPS-контроль та нові маршрути: як зміняться маршрутні перевезення в районах Прикарпаття найближчим часом

Вже з початку 2021 року в автобусах районного значення на Франківщині збираються вводити нову систему GPS-відстеження. Це потрібне для того щоб люди мали можливість відстежити, як довго доведеться чекати автобус, який їде в потрібному напрямку, краще планувати свій час на поїздку, а також контролювати роботу перевізників та не допускати недобросовісне виконання обов’язків. Далі на frankivsk-future.

Введення GPS-системи в автобусах

Таку систему планували ввести ще швидше, повідомляє Дмитро Романюк, заступник голови ОДА Франківщини. Але через карантин, епідемію та нестачу коштів у самих перевізників доведеться перенести даний проект на більш пізній час. Єдиним недоліком буде те, що транспортні компанії мають знайти кошти на те, щоб ввести електронну систему в дію. Проте самі спеціалісти, які будуть впроваджувати навігацію в транспортну систему, уже готові до роботи.

Планується поступове встановлення GPS в автобуси, що їздять між районами Прикарпаття. Проте очевидно, що не на кожному маршруті вони актуальні. Тому буде проводитися конкурс, на якому і визначать з допомогою самих людей, що користуються даним транспортом, на які маршрути зробити максимальний акцент.

До прикладу, як відзначають перевізники, є такі напрямки, де автобусами районного значення користуються тільки літні люди, яким вже за 60 років, а то й набагато більше. Очевидно, що вони не користуються подібними системами та навряд чи будуть перевіряти GPS-відстеження маршруту. Для них така функція не актуальна.

Є і такі рейси, де автобуси їздять буквально кожні 5-10 хвилин. Тож проблем з тим, щоб дочекатися потрібного транспорту в деяких напрямках взагалі не існує. Це також вказує на те, що актуальність нової GPS-системи в даному варіанті відсутня. А щоб краще розібратися, на яких маршрутах найбільше потрібне відстеження транспорту, з 1 січня 2021 року в області проведуть конкурс, де люди зможуть проголосувати за ті маршрути, на яких дійсно варто встановити контроль по мережі в першу чергу. Саме з них і почнуть впровадження змін.

Варто відзначити, що така GPS-система допоможе прослідкувати за самими водіями, чи вони не порушують правил, чи дотримуються вказаного напрямку, чи вийшли на маршрут в правильний час тощо. А люди зможуть виходити з дому тоді, коли це доречно і не чекати зайві години на дорозі, поки приїде їх автобус. Це значно спростить планування свого дня.

Зміна маршрутів відповідно до схеми

Також є такі маршрути по області, які охоплюють занадто малу кількість людей. Тут взагалі варто змінити певні напрямки, деякі маршрути прибрати, а інші – впровадити. До прикладу, основним та найбільш раціональним вважається зв’язок населених пунктів по такій схемі: село – район – районний центр. А зараз ця схема порушена. Деякі населені пункти не мають прямого зв’язку з районом, зате прямують одразу до Франківська. А це не завжди зручно та вигідно.

Тому місцева влада пропонує також і змінити одразу деякі маршрути в районних центрах, щоб зробити транспортний зв’язок максимально ефективним та правильним, що буде відповідати європейським стандартам. Внаслідок цього очікується, що заторів на дорогах стане значно менше, а людям буде зручніше користуватися певними напрямками руху.

Усі ці зміни також мають призвести і до того, що на дорогах між селами стане значно менше приватних, недобросовісних та нелегальних перевізників. Адже тепер діяльність кожного легше відстежити, а люди будуть знати, що вони можуть почекати державний автобус і не погоджуватися їхати сумнівним транспортом.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.