Займатися городництвом можна не лише на відкритому ґрунті, а й на балконі чи навіть у квартирі. Успіх, перш за все, залежить від вибраного насіння, бо потрібне спеціальне і якісне. Великий вибір насіння як звичайного, так і балконного можна знайти на сайті за посиланням https://semena.in.ua/.
Що можна вирощувати та яке насіння придбати
Перед тим як придбати насіння потрібно зважити, скільки місця ви можете виділити під свій мінігород. Влітку для цього краще підійде балкон, а в холодну пору підвіконня в кімнаті. Так, вирощувати можна цілий рік, проте приміщення повинно бути теплим – 20 – 25 градусів, інакше рослинам буде холодно і гарного врожаю очікувати не варто. До речі, до врожаю також потрібно поставитися з розумінням – він не буде таким, як на справжній грядці, і таке городництво це швидше хобі, ніж спосіб забезпечити себе продукцією. Проте вирощувати щось самостійно дуже приємно та цікаво, тож спробувати точно варто.
Найпростіше та найшвидше виростити зелень: салат, базилік, кріп – все те, що й на городі з’являється в першу чергу. З огірками та помідорами складніше, бо до появи плодів пройде багато часу і, перш ніж щось з’їсти, доведеться довго чекати. Краще придбати в спеціалізованому магазині насіння спеціальних балконних сортів – воно самозапильне і пристосоване до особливих умов. Якщо взяти звичайні види, то доведеться додатково вручну запилювати квіти, щоб отримати врожай.
Як садити та доглядати за рослинами
Якщо ви вже визначилися, що саме хочете вирощувати, і придбали насіння, потрібно подбати про місце для посадки. У вашому випадку це будуть контейнери чи горщики. Вони обов’язково повинні мати дірки на дні та підставки, куди стікатиме зайва вода під час поливання. Ґрунт краще придбати в магазині, так він буде чистим і без шкідників. Висаджувати можна одразу в землю, перед тим добре її зволоживши. Насіння потрібно підготувати:
- великі насінини, наприклад огірків, можна візуально оглянути і відібрати пошкоджене
- дрібне насіння можна покласти у воду – те яке спливе, ймовірно, не проросте, і його можна викинути
- замочити на 6 – 12 годин для того, щоб воно краще проростало в ґрунті. Є також спеціальні засоби для замочування, які містять добрива, але вони не обов’язкові
Висаджувати насіння потрібно згідно з інструкцією на пакуванні. Там можна дізнатися і терміни сходження та дозрівання. Після цього горщик можна вкрити плівкою з отворами до початку сходження насіння. Потім плівку потрібно зняти. Поливати рослини потрібно часто, але небагато, щоб коріння не загнивало. Точної інструкції немає, оскільки мікроклімат в кожному домі свій, тож орієнтуватися потрібно на зовнішній вигляд рослин – листя не повинно бути в’ялим. Найкраще поливати зранку та ввечері.
Якщо дотримуватися цих простих правил і дбайливо доглядати за рослинами, виростити свій невеликий врожай вдасться з першого разу.