Четвер, 20 Червня, 2024

Дослідження продуктивності: порівняння MacBook з конкурентами

З процесорами у Apple складні відносини – вони щосили намагаються виглядати недосяжними лідерами на ринку, але регулярно трапляються образливі проколи. Чого вартий випуск М2, який був визнаний лише трохи кращим від першого покоління, а за деякими показниками і гіршим. Тому заради справедливості порівняємо два провідні процесори конкуруючих компаній.

Загальні відомості

Після появи М3 його вихваляли з кожної праски, розповідаючи про багатоядерний графічний процесор, трасування променів і побудований штучний інтелект. Це дійсно звучить переконливо і MacBook Air радує довгим списком корисних опцій, продуманих для користі власника.

Intel на цей рекламний ярмарок марнославства відповів скромно: Core i9-14900K займає 54-е місце в загальному рейтингу продуктивності, а М3 – тільки 198-е. Тільки чітка інформація та жодних білбордів із яскравими картинками.

Але зараз ситуація трохи змінилася, оскільки Еппл почав розробляти варіанти не лише для ноутбуків, а й для планшетів та телефонів. Інтел має такі переваги:

  • має велику обчислювальну потужність завдяки 24 ядрам;
  • є розблокований множник та 48 основних потоків;
  • підтримує новий стандарт PCI 5.0 підключення сучасних графічних карт;
  • працює зі 192 ГБ DDR5, підтримуючи високу швидкість завантаження;
  • Turbo Boost Max 3.0 для підвищення продуктивності.

М3 орієнтований більше відображення чудової графіки, зокрема у динамічних іграх. Для вирішення завдань, що вимагають великої обчислювальної потужності, він підійде менше, але також впорається з навантаженням. Натомість для графіки продумали динамічне кешування, трасування променів для реалістичності зображення, 8 спеціальних графічних ядер.

Єдиний показник, яким однозначно лідирує М3 — це енергозбереження. Він споживає до 5 разів менше за електроенергію, виконуючи поточні завдання на гідному рівні. І це не дивно, адже він призначений для ноутбуків, а Інтел для стаціонарних комп’ютерів.

Технічні характеристики

Apple M3 Pro складається з 12 основних ядер та 18 графічних, система працює на основі 3-нанометричного транзистора, виділяють підтримку оперативної пам’яті на 36 Гб, частоту до 5,2 ГГц та архітектуру ARMv9. У третьому поколінні процесор отримав нові команди та ефективніше управління харчуванням. Ключові відмінності від Інтел:

  • найкраща енергоефективність;
  • найвищий рівень інтегрованої графіки;
  • відмінні показники вирішення поточних завдань.

Але обчислювальні здібності краще у Інтел, оскільки у нього базова частота до 6,0 ГГц та 24 фізичні ядра. Він не може бути компактним, оскільки використана технологія 10-нм, але його на місці ніхто й не обмежує. Обидва варіанти відмінно підходять для геймінгу та офісної роботи, але для обробки графіки краще вибрати М3, а для роботи з базами даних та об’ємними обчисленнями – Core i9-14900K.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.