Вівторок, 19 Березня, 2024

Додатки, які франківцям не варто встановлювати на свій смартфон

Напевно, кожен франківець хоче зберігати у своєму смартфоні лише корисні мобільні додатки. Серед них є ті, хто любить встановлювати на свій пристрій дуже багато потрібних і непотрібних програм, а є й такі, які дуже заощаджують пам’ять на своєму смартфоні і користуються лише кількома застосунками, пише «frankivsk-future». 

Сьогодні експерти радять не завантажувати або видалити зі свого мобільного пристрою деякі додатки. До них можна віднести ресурсно- і енергоємні програми, оптимізатори і додатки для відстеження погоди, повідомляє «ITsider».

Соціальні мережі 

Більшість франківців користуються такою популярною соціальною мережею як Facebоok. І це не дивно, адже Facebоok вважається однією з найвідоміших соцмереж у світі. Тому майже кожен користувач цієї мережі має завантажений додаток на телефоні. І це дуже зручно, бо він повідомляє про нові запити на дружбу, публікації і допомагає підтримувати зв’язок із друзями та рідними. Проте Facebоok має один великий мінус –  високе споживання системних ресурсів, зокрема трафіку і місця пам’яті телефону. Кожного разу, коли ви використовуєте цей додаток, збільшується ймовірність того, що батарея значно швидше розрядиться. 

Для того, щоб заощаджувати ресурси системи, краще користуватися цією соцмережею через будь-який зручний для вас браузер. 

Додатки для відстеження погоди 

Для більшості подібних застосунків розробники створили анімовані карти, «живі» шпалери, які значно впливають на стан акумулятора пристрою, а точніше розряджають його. Крім того, такі додатки потребують щохвилинної синхронізації з інтернет-мережею, що також позначається на заряді батареї. Як відомо, раніше такі програми були більш уразливіші до вірусів. В деяких випадках у програми вбудовували так звані трояни, які збирають інформацію про власника з мобільного пристрою.   

Антивіруси 

Багато людей вважають, що антивірусні додатки просто необхідні для сучасних пристроїв. Але насправді їх можна не встановлювати на смартфон взагалі, якщо ви завантажуєте усі програми з надійних і перевірених джерел та не встановлюєте зламаних додатків. Для цього найкраще використовувати Google Play маркет. На цій офіційній платформі усі додатки ретельно перевіряються. Google оперативно реагує у випадку виявлення якихось небезпечних елементів. А встановлений антивірус лише гальмуватиме пристрій. 

Якщо ви бачите необхідність в тому, щоб перевірити якийсь конкретний додаток чи вміст всього пристрою, то можете завантажити антивірус, просканувати систему і потім видалити його. 

Оптимізатори 

Однією з таких програм є доволі популярний Clean Master. Проте цей і подібні до нього додатки абсолютно не приносять користі для системи. Мало того, вони навіть можуть завдати шкоди вашому пристрою, бо насправді знижують його продуктивність і призводять до гальмування. 

Щоправда час від часу нам потрібно перевіряти і очищати систему від непотребу. Але найкраще для цього використовувати вбудовані додатки. 

Браузер, встановлений за замовчуванням

Такі браузери дуже часто забезпечені ушитими посиланнями, які перенаправляють на рекламні сайти і навіть можуть передавати важливі особисті дані. 

Для пристроїв Android найкращим браузером є Google Chrome. Він має ряд своїх переваг: швидкий, простий у використанні та заощаджує трафік. Але якщо ви хочете зекономити на пам’яті, то можете завантажити альтернативні браузери, наприклад Opera Mini або UC Browser. Вони займають значно менше місця в пам’яті пристрою. 

Додатки для перегляду відеоконтенту з додатковими функціями 

Знову ж таки варто згадати браузери. В основному до цієї категорії відносяться ті, які мають спеціальні функції, наприклад дозволяють переглядати відео і прямі трансляції. І хоча ці функції на перший погляд можуть здаватися дуже зручними і корисними, вони мають значні мінуси. Один із мінусів – це нескінченний потік реклами, яка не просто дратує, але й ускладнює роботу в мережі. Друге, що насторожує в таких програмах – посягання на приватну інформацію. Такі додатки просять доступ до багатьох розділів системи, зокрема до управління дзвінками. Встановлюючи такі і подібні застосунки ви ризикуєте втратити важливі дані або стати жертвою шахраїв. 

Мало оперативної пам’яті? Додатки для збільшення обсягу пам’яті не допоможуть

Програми, які начебто збільшують обсяг пам’яті, насправді не роблять нічого суттєвого для вашого мобільного пристрою. Вони по суті майже нічим не відрізняються від згаданих вище програм-оптимізаторів, бо так само вчасно очищають кеш. Хоча для цього не потрібно встановлювати спеціальних додатків, бо сучасні смартфони самі здатні очищати «сміття», що накопичилося в пам’яті. А якщо говорити про збільшення обсягу оперативної пам’яті, то більшим, ніж він був на початку (при покупці телефону) його зробити неможливо. Тому краще не завантажувати такі програми, щоб зайвий раз не ризикувати і зберігати конфіденційність. 

Детектори брехні 

На жаль, поки що сучасні технології не дійшли до того, щоб вбудувати у звичайний смартфон таку функцію як детектор брехні. Можливо, у майбутньому розробники зможуть оснащувати наші пристрої біометричними датчиками, які будуть відстежувати зміни пульсу під час відповідей на запитання. Але зараз такої можливості немає. Тому найчастіше ми не сприймаємо ці додатки серйозно. Детектори створені просто для розваги. І вони насправді приносять стільки користі, скільки її можна отримати від кришталевої кулі. Так звані детектори брехні здатні швидко розряджати батарею телефону. До того ж інколи ці програми вимагають, аби користувач надав доступ до контактів або інших даних. У такому випадку краще одразу видалити застосунок, не надаючи йому доступ до системи. 

Дефрагментатори

Програми для дефрагментації жорсткого диска розраховані в основному для персонального комп’ютера. Проте такі додатки, розроблені для смартфонів, почали користуватися великою популярністю, оскільки вони в дечому подібні до тих, які використовують для комп’ютера. Але, як всім відомо, у телефоні немає жорсткого диску і, відповідно, немає потреби в його дефрагментації. Зазвичай ці додатки спроможні просто аналізувати обсяг пам’яті конкретної програми, що встановлена на  мобільному пристрої. Крім того, вони теж сильно витрачають ресурси системи і можуть бути небезпечними, бо часто збирають особисту інформацію про власника. 

Дивлячись на те, як швидко зростає кількість нових додатків і їхнє призначення, важливо додати, що безпека і працездатність вашого мобільного пристрою великою мірою залежить від вас самих. Тому завжди будьте обережними та перевіряйте застосунки, які викликають у вас сумніви.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.