Вже вкотре піднімається питання щодо долі занедбаного будинку, де колись була майстерня відомого українського живописця, шістдесятника та члена Клубу творчої молоді Опанаса Заливахи. Далі на frankivsk-future.
У мережі Facebook вже вкотре пише пост про цю будівлю франківський художник-живописець, журналіст, фотограф, блогер Ігор Роп’яник, у якому він говорить про те, що, незважаючи на те, що будівля має аж двох господарів, вона і далі продовжує руйнуватися. Зараз верхній поверх належить Спілці художників, нижній знаходиться у власності міста. Та, за словами живописця, будинок мають намір знести та втулити туди багатоповерхівку.
Також художник і блогер розповідає про те, що цим будинком дуже зацікавлені деякі функціонери зі столичної Спілки художників, а їх підтримують через свою зацікавленість (звісно у грошовому еквіваленті) місцеві арт-керівники. Також чоловік акцентує на тому, що є відомою також і будівельна фірма, у котрої є навіть проєкт на будівництво.
Ігор Роп’яник також часто говорить про те, що будинок можна врятувати, але тільки у випадку якщо громада буде небайдужою та уважно слідкуватиме за процесом.
У своєму пості на Фейсбуці художник-живописець також звернувся до мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа із словами про те, що саме в його (міського голови) силах є можливість вберегти будівлю якщо перший поверх, котрий є власністю міста, віддадуть під музей Опанаса Заливахи. Також блогер акцентує на тому, що якщо зараз упустити цей шанс, то на святкуванні 100-річчя художника, котре буде через п’ять років, нам усім буде соромно глянути у вічі його дітям, митцям нашого краю та усій громадськості. Саме тому зараз не можна бути байдужими до цієї проблеми.
Будинок є історично важливим для усіх художників Прикарпаття
Нагадаємо, що ця кам’яниця розташована на початку вулиці Лепкого і має більш, ніж сторічну історію. Збудована будівля за часів Австро-Угорської імперії. Зараз будинок кожного року руйнується на очах і більше нагадує «притулок» для безхатьків, хоча в часи відомого митця Опанаса Заливахи тут вирувало мистецьке життя. Знаний франківський художник Богдан Бринський підтримує облаштування музею тут, адже він цілком згідний у твердженні, що саме тут була перша майстерня Заливахи, а професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв, заслужений діяч мистецтв України Богдан Губаль взагалі каже, що цей будинок є історичним, оскільки саме з нього почалося Велике мистецьке життя художників Прикарпаття, адже тут бере свій початок спілка художників та художньо-виробничий комбінат.