Понеділок, 6 Травня, 2024

Як радянський завод «Промприлад» поступово перевтілюється в культурно-діловий осередок Івано-Франківська

Мешканці Івано-Франківська спільно з міжнародними партнерами вирішили перетворити старий радянський завод на сучасний культурно-діловий осередок міста. Зараз цей інноваційний центр працює в 4 напрямках: нової економіки, урбаністики, освіти та мистецтва. До речі, наразі завод має 1257 інвесторів з 28 країн світу. Вкладники роблять одночасно дві добрих справи: підтримують соціальні зміни нашого міста та отримують повернення цих інвестицій у вигляді дивідендів. Третина від прибутку скеровуватиметься на соціальні проєкти та гранти, які допомагатимуть у розвитку нашого містечка, пише frankivsk-future.com.ua

Ініціатором проєкту став Юрій Филюк, який уже займався соціальними програмами розвитку Івано-Франківська. Разом з партнерами, хлопець створив ГО «Тепле місто», продуктом якого став відомий у Станіславі ресторан Urban Space 100. Особливістю цього проєкту є те, що 80 % прибутку від роботи закладу інвестуються в різні громадські ініціативи. Протягом 6 років, партнери ресторану підтримали близько 130 проєктів сумою 3,2 млн грн. Звісно, на цьому команда креативних та ініціативних українців не зупинилася. 

Коротка історія заводу  «Промприлад» 

ГО «Тепле місто» та архітектурну школу CANаctions зацікавив завод «Промприлад». За радянських часів він займався виготовленням автомобільних ваг, водних насосів, газових лічильників (завод забезпечував до понад 70% від усіх потреб СРСР), електронно-обчислювальних та інших приладів електроніки. З 1972 р. завод почав виготовляти елементи доброустрою: автомобільні решітки, господарські сумки й відомі на всю Україну парасолі. 1980 рр. – це найкращий період роботи заводу, який став не лише місцем для роботи, а й культурним центром з власною футбольною командую, газетою, радіо, танцювальними гуртами. Однак після 1994 р. завод приватизували, тож зараз він є Публічним акціонерним товариством.

Етапи перевтілення радянського заводу 

Тож ентузіасти вирішили взятися за перетворення заводу на сучасний діловий простір міста. Вони зібрали команду, проаналізували перспективу радянської занедбаної споруди, розробили бізнес-план, владнали юридичні нюанси й залучили вкладників. 

2017 р. у третьому корпусі заводу почали реконструювати третій поверх. Загалом, протягом 9 місяців, відновили 1783 квадратних метри простору. Власне, 2018 р. відбулося відкриття цієї частини заводу, де запрацювали перші офіси та інші приватні організації.   

Наразі проєкт реалізований на 15 %, адже в оренду здається 5800 квадратних метрів. Одначе, від початку роботи, команда отримала близько ста запитів на оренду, що перевищує площу всього приміщення. На території заводу уже є дуже багато цікавих робочих просторів. Зокрема, бар, кафе, мультимедійна та дослідницька лабораторія, школа танців та йоги, галерея сучасного мистецтва й т. д. До речі, зараз у стінах радянського заводу також відбуваються різноманітні культурні заходи: виставки, фестивалі, концерти, зустрічі молоді.

Культурний простір. Фото: The village  

Завод розташований недалеко від центру міста, тому до нього можна легко дістатися. Станом на сьогодні проєкт уже коштує значно більше, ніж у нього інвестували, тобто це означає, що відбувається збільшення частки кожного інвестора.  

До речі, благодійна організація «Тепле місто» та інноваційний центр «Промприлад.Реновація» є одними з партнерів координаційного центру допомоги військовим Прикарпаття «SaveUkraineNow», що створений для забезпечення потреб наших захисників з Івано-Франківська, які перебувають на передовій. 

Війна не зупинила ремонтних робіт – натомість команда планує не лише реконструювати всі корпуси, а й звести ще два. Загалом площа заводу має сягати 36 тисяч квадратних метрів. У межах споруди ще планується відкрити готелі, хостели, фітнес-центри, супермаркети, ресторани, книжкові магазини, кінотеатри, музеї, Maker Space і т. д. 

Отже, історія заводу «Промприлад» – це чудовий приклад об’єднаної й згуртованої праці, яка не лише приносить прибуток інвесторам, а й – користь громаді міста. Надіємося, що інші міста України також невдовзі долучаться до такої цікавої ідеї переобладнання старих радянських будівель, що перебувають у занедбаному та неробочому стані. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.