П’ятниця, 14 Червня, 2024

Замок, старовинні храми, парк із рідкісною природою: що подивитися у Галичі

Місто із тисячолітньою історією, столиця Галицько-Волинського князівства, могутнє поселення давньоруських земель. Місто Галич вражає своєю тяглістю в історію України та Європи. У наш час – центр громади, розташоване за 30 кілометрів від Івано-Франківська. Тут збереглися чимало пам’яток, залишки фортеці, історичних храмів, а також розташований національний природний парк, пише frankivsk-future.com.ua. Далі про все детальніше.

Галицький замок

На височині Галич-гори і по правому березі Дністра збереглися руїни Галицької фортеці. Із пагорба відкривається вид на усе місто. Замок сконструювали в середині 14 століття, проте є відомості, що на цьому місті спершу була дерев’яна фортифікаційна споруда, про неї згадують ще у 1114 році.

Замок чимало разів захоплювали різні армії, сюди приходили різні влади. Він пережив численні обстріли, пожежі, руйнування. Сама ж споруда була потужно оснащена зброєю, оборонними баштами.

У 17 столітті фортецю перебудував засновник Станіслава Андрій Потоцький. Проте до наших днів збереглася невелика частина могутньої фортеці. Це руїни мурів, підвальні приміщення, рештки стіни оборони і наріжна башта.

Один з найстаріших храмів України

Церква святого Пантелеймона – унікальна святиня у селі Шевченкове, поблизу Галича. Це найстаріший храм Івано-Франківської області і один з найдавніших в Україні. Побудована споруда у 1194 році. Її спроєктували і оздобили у романському стилі. У храмі збереглися численні зарисунки і графіті. А фасад храму різьблений білим каменем. Церква кілька разів реставрувалася. Зараз вона належить греко-католицькій громаді і входить до заповідника.

Деякі дослідники допускають, що у цьому храмі імовірно похований Роман Мстиславович, великий князь Київський.

Храми і споруди заповідника “Давній Галич”

Церква Успіння Богородиці 16 століття. Розташована у селі Крилос, біля околиць Галича. Спорудили її як єпископський храм. Вона витримала численні набіги, пограбування і війни. На початку 18 століття відбудували храм у стилі ренесанс.

Галич-могила. Це невеликий курган, у якому, ймовірно, похований засновник Галича. Таку думку припускав Михайло Грушевський. Вперше Галичина могила згадується, пов’язуючись із боротьбою місцевого населення проти угрів.

Фундамент Успенського собору. Цей храм побудували у 12 столітті. Він був одним із найпишніших церков середньовічної Європи. На Русі поступався лише Софії Київській. У наш час тут збереглися тільки рештки фундаменту. Знайшли поблизу саркофаг – у ньому, імовірно, зберігаються рештки князя Ярослава Осмомисла.

Є на території заповідника “Давній Галич” і музеї історії, народної архітектури й побуту, а також караїмської історії Франківщини.

Галицький національний природний парк

Це визначна територія охорони природи, рідкісних рослин і тварин. Розташовується нацпарк у мальовничих місцинах вздовж Дністра, густих лісів і пагорбів Опілля. На цій території є 45 видів рослин та 48 видів тварин, котрі числяться у Червоній книзі України.

Діє у національному парку центр реабілітації диких тварин – туристам можна сюди потрапити.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.