Неділя, 6 Жовтня, 2024

Як у Івано-Франківську з’явився інтернет

Інтернет став помічником кожній людині. У всіх з’явилася можливість отримати інформацію у відкритому доступі. Певним чином це полегшило життя людей. Тим паче багато, хто заробляє кошти за допомогою інтернету, пише frankivsk-future.com.ua. Важливо також розуміти й те, що в мережі часто бувають і шахраї. Проте чи були вони як тільки з’явився інтернет?

Історія виникнення інтернету

Інтернет зародився ще в наприкінці 60-х років у Сполучених Штатах Америки. Виник він із проєкту мережі з комутацією пакетів Агентства перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки.

Перший свій сервер їм вдалося встановити 1 вересня 1969 року в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі. Тоді вони поставили комп’ютер, який мав 12 кілобайт оперативної пам’яті. А 22 жовтня вважається днем народження інтернет з’єднання. З часом почали з’являтися й інші мережі.

Інтернет в Івано-Франківську

Історія українського сегменту Інтернет почалася 19 грудня 1990 року. Набагато пізніше, ніж в Сполучених Штатах Америки. Тоді Юрій Янковський з Міжгалузевого Наукового Центру Технологій Програмування «Технософт» під’єднався до світової мережі Інтернет.

Пройшло десять років, на календарі вже був 2000 рік. Саме тоді було створено асоціацію України, дійсним учасником якої є UCloud.

Коли вся ця історія почала розширюватись та розвиватись, франківці почали використовувати інтернет. Для людей це було чимось новим і цікавим. Раніше ніхто не мав можливості використовувати Гугл чи якісь соціальні мережі. Чимало людей не могли звикнути до таких нових технологій. Проте з часом все більше та більше людей почали користуватися інтернетом. Наприклад, у січні 2006 року кількість української інтернет-спільноти налічувала 4 207 391 унікального користувача. А за рік ця цифра помітно зросла. Тому що в 2007 році, в лютому було зафіксовано 5 278 100 користувачів. Найбільше використовували інтернет кияни в 2008 році. Місто Київ довго тримав цю лідерну планку. Звісно, це зрозуміло. Івано-Франківськ гіпотетично не міг стати першим, оскільки кількість населення менша в рази.

Проте часом цікаво, як люди використовують інтернет і в яких цілях. Наприклад, в одній статті «Любов шукають у мережі» франківці поділилися, що знайомляться з людьми та шукають своє щастя. Саме в тій статті люди розповідали про свої різні історії. Здебільшого ми часто можемо побачити людину з телефоном в руках, яка проводить свій час в інтернеті. Читаючи новини, спілкуючись з кимось, шукаючи якусь потрібну інформацію.

Інтернет замінив багато різних речей. Наприклад, людям елементарно не потрібно виходити з дому, щоб купити продуктів. Користувачі інтернету можуть замовити собі доставку їжі, подарунків, техніки… Також багато, хто використовує Всесвітню мережу для роботи та заробляє гроші просто з дому. Але у всьому є свої плюси та мінуси. Діти, які користуються інтернетом можуть знайти там будь-що, чи навіть випадково натрапити на щось таке, що може вплинути на їхню психіку. Тому потрібно слідкувати за цим, що б такого не відбувалося. Мережа має свої алгоритми та нею дуже легко користуватися. Тим паче розвиток інтернету не припиняється. Люди все більше та більше удосконалюють цей процес. У часи Радянського Союзу були перші спроби з’єднання, але тогочасній владі було не до цього, в них були інші проблеми, які намагалися вирішити. Проте за часів Незалежності України інтернет стрімко почав розвиватися.  Львів’яни, франківці, маріупольці, кияни, харків’яни, житомирці та всі мешканці території України відкрили для себе новий «світ», який приніс зміни та полегшив процес пошуку потрібної інформації.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.