Міська влада Івано-Франківська почала готуватися до прийняття внутрішньо переміщених осіб у місто ще до повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України. Попередньо Руслан Марцінків оголосив те, що Івано-Франківськ готовий прийняти тридцять тисяч людей, пише frankivsk-future.com.ua.
Міська влада ретельно готувалася до цього та шукала всі можливі варіанти, де можна було б проживати внутрішньо переміщеним особам.
Колишній університетський гуртожиток має сьогодні нову місію
Гуртожиток університету Нафти й газу мешканці Івано-Франківська та переселенці намагаються переробити його. Ініціатором відновлення стала професорка кафедри фінансів ІФНТУНГ Ліліана Гораль. Саме вона запропонувала проєкт «Другий Дім –ІФ», який стартував 8 березня.
Вже на сьогоднішній день відновили електрику, опалення, відновлюють сантехніку та лагодять меблі.
Дозвіл на відновлення гуртожитку дав ректор університету Євстахій Крижановський. До цього проєкту долучилися мешканці міста, волонтери та внутрішньо переміщені особи з Києва, Харкова, Кропивницького, Херсона, Маріуполя. Фінансово підтримують благодійники, а координують весь процес – Ліліана Гораль та Ірина Перевозова, завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу ІФНТУНГ.
Одна кімната розрахована максимально на п’ятьох людей, тобто на одну повноцінну сім’ю. Приємним бонусом буде облаштований на першому поверсі простір для дозвілля мешканцям. Туалет і кухня – спільні на поверсі.
Тут щодня кипить робота, часом навіть на вихідних, крім неділі, звісно. Тут допомагають всі тільки б швидше закінчити та дати людям можливість там проживати.
Волонтерять, як і мешканці, так і переселенці.
Наприклад, Юлія переїхала з Харкова ще до повномасштабного вторгнення росії на територію України. Обрала Івано-Франківськ через те, що в неї тут подруга. Вона долучилася до допомоги, адже розуміє, що сьогодні потрібно робити все можливе, щоб наблизити країну до перемоги.
Також важливо рятувати людські життя. Насправді, таких волонтерів, які переїхали до міста, є дуже багато та вони стараються допомогти іншим внутрішньо переміщеним особам.
Ліліана Гораль затіяла сьогодні велику справу, яка врятує не одне життя. Всі, хто приєднався до цього проєкту вже герої цієї маленької за масштабами, але такої сильної та вільної країни.