Вівторок, 16 Квітня, 2024

Місця у Франківську, які має обов’язково відвідати кожен турист

Івано-Франківськ – один із найпопулярніших туристичних міст серед туристів, оскільки тут надзвичайні краєвиди, архітектура, затишні вулички давнього середмістя, спокійний і водночас драйвовий темп життя, пише frankivsk-future.com.ua.

Більшість туристів, що прибувають до Франківська прямують в гори і не хочу проводити час в залі очікування, можуть провести вільний час за  прогулянкою містом. Тут ви знайдете декілька цікавих та обов‘язкових для відвідування місць.

Міська Ратуша

Ратуша розташована на площі Ринок, заснована у 1662 році Анджеєм Потоцьким. Вона є найбільшою будівлею на площі Ринок, її висота до верхівки куполу – 49,5 м. Це є четверта по рахунку ратуша в Україні, та єдина – збудована у стилі конструктивізму. 

Ратуша має оглядову галерею, з висоти якої можна побачити всю панораму середмістя. У ясну погоду можна помітити пасма гір – найвищі карпатські масиви Горгани та Чорногірський хребет.

В середині розташований обласний Краєзнавчий музей, де можна побачити макет міста 18 століття – фортеця між двома річками. Крім цього там є цікава колекція артефактів з різних археологічних експедицій НАН України, наприклад: зброя, прикраси, посуд тих часів.

У підвальних приміщеннях Ратуші, колись знаходилася поліція та в‘язниця, зараз там розмістився Туристично-інформаційний центр, де можна замовити екскурсію містом, оглянути принади міста, придбати мапу чи сувеніри.

Палац Потоцьких

Колишня резиденція засновників міста – польських магнатів Потоцьких. Споруджений 1672-1682 роках палац відвідували король Речі Посполитої Ян III Собеський, трансильванський князь Ференц II Ракоці. Що найцікавше, це те, що палац найменш досліджена історична пам‘ятка, що так і манить туристів прийти сюда.

З 2010 року стартував проєкт по відновленню палацу Потоцьких. У 2013 відновили в‘їзні ворота.

Зараз весь комплекс використовують як громадський простір, де можна побачити виставкові галереї та мистецьку територію.

Бастіон із галереєю

Фортечна галерея Бастіон – це справжня частина укріплень давнього Станиславова. Оскільки з самого початку місто закладалося як фортеця і було оточене захисними стінами. 

Фортецю будували шестикутною з бастіонами на краях. Бастіони – це зовнішні п‘ятикутні укріплення. Архітектором фортеці був військовий інженер Франсуа Корассіні.

Із шести фортечних бастіонів вцілів лише один, його було відновлено та перетворено на частинку виставкового комплексу «Бастіон». У галереї працюють різноманітні крамниці й ресторани, також регулярно влаштовують виставки. На бастіон можна піднятися згори на терасу, або обійти збоку через пішохідну вуличку.

Стометрівка

Це центральна вулиця Івано-Франківська та має назву Незалежності, але її початок з усіма цікавими крамницями, ресторанами називають Стометрівкою. Її справжня довжина 450 метрів.

Кожен другий будинок на цій вулиці є пам‘яткою історії та архітектури.

На цій вулиці можна провести цікаво час, так як тут є багато різноманітних крамниць, книгарень, затишні кав‘ярні та ресторани, паби, де зустрічаються містяни. Також можна побачити місцевих художників чи музикантів, які розгортають вернісажі та малюють портрети, а музиканти грають класику чи виконують джаз.

Пасаж Гартенбергів

Особливий тим, що відкриває початок «стометрівки», про яку ми говорили вище. Торговельний пасаж завели в 1904 році – в стилі тодішніх торговельних центрів Західної Європи.

Після Першої світової війни у 1917 році кам‘яниця була зруйнована. Пасаж відбудували у 1925-1927 роках, зараз приблизно таким пасаж і виглядає сьогодні.

Після реконструкції в 2000-х будівлі повернули ім‘я Гартенбергів та перетворили його на світський простір. Тепер тут можна побачити нічний клуб, ресторан, бар, кав‘ярню і піцерію. Зазвичай тут влаштовують модні дефіле.

Площа Міцкевича

Затишна площа з лавочками, серед яких столітні липи, а поблизу різноманітні кав‘ярні та ресторани. Площа Міцкевича не змінювала своєї назви від 1870-х років. Площу прикрашає пам‘ятник відомому польському поету Адаму Міцкевичу.

Позаду пам‘ятника знаходиться обласна музична філармонія, з іншого боку – обласна бібліотека для дітей.

Міський парк

Саме тут можна побачити найбільше людей, так як це улюблене місце для відпочинку у франківчан. 

Громадський парк заснований у 1896 році , в той час тут було засаджено дерева з Франції, Польщі та Америки. Власниками цих земель була багато вірменська сім‘я з Молдавії – Ромашкани. У кінці XIX ст. Франц Ромашкан збудував парковий палац, а навколо нього зробив парк. Пізніше місто викупило частину Ромашканівських земель та зробило паркову алею.

Виходячи з парку можна побачити головне міське озеро, де є «Острів кохання», яке назвали на честь побачень у відлюдному місці.

Храми

На площі Шептицького розміщений духовний центр Івано-Франківська. Тут знаходиться пам‘ятник знаковій особистості української церкви митрополиту Андрею Шептицькому та ротонда Божої Матері, з інших боків обрамляють храми 18 ст. – діючий архикатедральний собор Святого воскресіння УГКЦ та колегіальний костел Пресвятої Діви Марії.

Колегіата – один із найбільших і найдавніших будівель нашого міста. Першу ще дерев‘яну споруду заклав засновник міста – Анджей Потоцький, пізніше у 1672-1703 роках її замінили на муровану.

Якщо говорити про костел, то він був діючим до 1960-х років , зараз там розміщений Музей мистецтв Прикарпаття, де можна побачити виставку сакрального мистецтва Галичини 15-20 ст.

Поблизу колегіати та катедри знаходиться вірменська церква – національна архітектурна пам‘ятка 18 ст., збудована у бароковому стилі. Зараз це діючий православний храм Покрови Пресвятої Богородиці.

Завод «Промприлад»

Одна із нових візитівок міста, оскільки з промислового об‘єкту на популярний арт-простір він перетворився досить недавно. 

На третьому поверсі зона коворкінгу, майстерні, бару та ресторану. Саме тут можна попрацювати і  водночас випити чи скуштувати щось смачне. Крім цього, на Промприладі відбуваються нетворкінги, концерти та вечірки, які шкода пропускати.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.