В кожного з нас є певна залежність. Хтось курить, хтось любить їсти шкідливу їжу, а хтось грати у відеоігри. Ми знаємо про власні залежності, іноді навіть намагаємося це виправити. Та є серед них одна, яка підкрадається дуже непомітно. Вона починає заподіювати шкоду ще до того, як ми про неї дізналися. Та й зрозуміти самому, що ти вже став залежним від чогось дуже важко, пише frankivsk-future.com.ua.
Непомітна інтернет-залежність
“Інтернет” з’явився у житті багатьох прикарпатців не так давно, але вже встиг вкорінитися дуже сильно. Більшість, уявити свого життя не можуть без глобальної мережі. Великий потік інформації, численні сайти, соціальні мережі та відеозв’язок відкрили перед прикарпатцями багато можливостей. Та є в цьому і ложка дьогтю. Саме “інтернет” породив нову залежність, яка потім і отримала однойменну назву.
Ми часто не помічаємо, яке велике місце почав займати “Інтернет” у нашому житті і витрачаємо на нього дуже багато часу. Раніше, кожен вид діяльності мав власне місце. Зараз – майже все можна робити просто відкривши декілька сторінок у браузері. Саме тому, симптоми інтернет-залежності помітити важко.
Насамперед це час, який ви витрачаєте на інтернет-платформу. Звісно, якщо ви там працюєте, тоді це ще не залежність. Але якщо понад п’ять годин на день ви просто проводите час гортаючи сайти чи стрічку в соціальних мережах – бийте на сполох. Дуже швидко п’ять годин можуть перетворитися на п’ятнадцять.
Другий симптом, який може насторожити, це дратівливість. Прикарпатці, які схильні до інтернет-залежності починають огризатися та негативно ставитися до тих, хто відриває їх від телефона чи планшета. Вони стають конфліктними та напруженими.
Третім симптомом інтернет-залежності є перевага віртуального світу над реальним. Повідомлення друзям замість особистих розмов, смайлики в “сторіс” замість обіймів та відеозв’язок замість особистих зустрічей – прояви залежності. Інтернет-мережа не зможе замінити особисте спілкування, хоча й намагається його компенсувати. Це гарний спосіб підтримувати відносини, але не варто ставити “інтернет” вище за реальне життя.
Як вилікуватися?
Надійними ліками для прикарпатців, як і у випадку будь-якої іншої залежності, стане відмова від “Інтернету”. Потрібно поступово робити розвантажувальні дні. Хоча б на декілька годин в день відкладати телефон, комп’ютер чи інший гаджет. Спочатку постійно тягнутиме перевірити сповіщення чи прочитати новини. Але з часом ви відчуєте, що потяг вже набагато менший. Відмова від “інтернету” також дозволить вам наситити власне дозвілля іншими заняттями. Тоді на глобальну мережу не залишиться часу. Хочете написати комусь повідомлення – запросіть на прогулянку чи особисту зустріч. Хочеться прочитати новини – купіть газету. Звісно, є моменти, коли потрібно використовувати світову павутину, але у випадку із залежністю краще мінімізувати її вплив та навчитися замінювати звичні дії. Допоможе навіть простий самоаналіз. Сісти та усвідомити, як багато ви могли б встигати та робити, якби не витрачали час на “інтернет”.
У сучасному світі дуже багато інформації і прикарпатці перенасичуються нею. Тому відмова хоч на деякий час від “інтернету” та фільтрування отриманого піде на користь не тільки тим, хто бореться із залежністю, а й кожному з нас. Це допоможе зрозуміти, що реальне життя завжди краще за віртуальне.