Вівторок, 21 Травня, 2024

В Івано-Франківську підсвітять музей на знак боротьби проти смертної кари

У вівторок 30 листопада в Івано-Франківську підсвітять Музей мистецтв Прикарпаття на знак акції “Міста за життя – міста проти смертної кари”. Її проведуть представники Спільноти святого Егідія. Більше на сайті frankivsk-future.com.ua.

Кожного року 1 грудня на майдані Шептицького відбувається акція «Міста за життя – міста проти смертної кари». Починаючи з 2011 року захід відбувається уже традиційно і є другим після Львова в Україні, що виступили за скасування смертної кари. Акція проводиться разом із представниками духовенства, міської влади та громадськості. Підсвічування пам’яток архітектури є кульмінацією всіх заходів. В Івано-Франківську це найдавніша будівля – Колегіальний костел Пресвятої Діви Марії XVII століття в якому знаходиться Івано-Франківський обласний художній музей.

Крім цього, світ за ініціативою декількох міжнародних правозахисних організацій проводить щороку Всесвітній день боротьби зі смертною карою. Цього дня у багатьох країнах відбуваються демонстрації, публічні дискусії та семінари, що мають на меті вплинути на владу, з  метою заборони смертної кари, а також для звернення уваги широких верств суспільства до проблеми застосування цього виду покарання. 

Міжнародний День Міста за життя — Міста проти смертної кари на сьогодні є найбільшою у всьому світі акцією, що закликає до гуманного правосуддя, здатного повністю відмовитися від смертної кари. У травні 2002 р. в Римі в головному офісі Спільноти Святого Егідія було засновано Всесвітню коаліцію проти смертної кари.

Як зазначає голова Спільноти святого Егідія в Україні Юрій Ліфансе, кожного року і світі страчується понад 2 тисячі людей, і статистика говорить про те, що у світі є приблизно 10% помилкових вироків.

У сучасному світі смертна кара в багатьох країнах скасована на законодавчому рівні або її не використовують тривалий термін, у деяких державах зберігається як міра покарання за особливо тяжкі злочини. Проте існують країни, де смертну кару доволі широко застосовують (наприклад, у КНР, Ірані та США).

Видом смертної кари, який застосовувався раніше в новітній Україні, завжди був розстріл, як і в усіх інших державах, що утворились у результаті розпаду СРСР. Але у 2000 році Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України, якими остаточно вилучила поняття «смертна кара» з офіційного списку кримінальних покарань України.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.