ІТ-сфера відносно молода, але вже тримається на піку популярності. Вакансії «айтішників» з’являються не тільки у великих містах, чи обласних центрах, але й у невеликих за розміром містечках. Це вигідна робота з високою зарплатою. ІТ-спеціалісти зараз потрібні майже кожній компанії. Попри роботу в окремих фірмах, можна працювати фрілансером. Робота справді дуже популярна і її багато.
Все частіше абітурієнти вибирають університети з спеціальністю «ІТ», або схожою до неї. Ця галузь набирає обертів і вже багато підприємств не можуть впоратися без програмістів, пише frankivsk-future.com.ua.
Плюсом такої роботи є можливість працювати дистанційно, а отже – з будь-якого місця України. Тоді постає питання, яке ж місто для життя вибрати? Адже після важкого робочого дня хочеться прогулятися, сходити в заклад, кінотеатр, або поїхати за місто.
Все частіше, “айтішники” вибирають невеликі міста для життя. Спокійні та сімейні, щоб після швидкого темпу роботи протягом дня, мозок та тіло відпочили та сповільнилися. У мегаполісах зробити це дуже важко, а от у маленьких містах Західної України, наприклад, легше.
Рейтинг міст, в яких найкраще житиметься «айтішнику»
Нещодавно, Івано-Франківськ очолив рейтинг найзручніших міст для життя «айтішнику». У Спільноті програмістів «DOU» провели аналіз та визначили які параметри варто враховувати, вибираючи місто для життя.
Попри те, що найбільша кількість ІТ-спеціалістів живуть саме у великих містах, трійку найкращих для життя очолили Івано-Франківськ, Львів та Вінниця.
Серед параметрів визначення – враження про місто, можливість побудувати там кар’єру та отримувати високий дохід, розвиток сфери, вартість життя, розвиток освіти, медицини. Також враховувалася можливість швидко дібратися інших міст та зручність пересування самим містом.
Чому саме Івано-Франківськ?
Івано-Франківськ – компактне місто. Щоб дістатися з одного кінця в інше пішки може вистачити години, тоді як в Києві така подорож може зайняти цілий день. Невеликий розмір міста дозволяє вирішити всі свої справи протягом короткого терміну не витрачаючи час на дорогу. З цього випливає те, що франківцям не обов’язково мати власну машину. У місті їздить комунальний транспорт, який доволі розвинутий. Комунальні автобуси сполучають всі мікрорайони та навіть навколишні села, тому можна вибрати житло в будь-якій частині міста, До речі, про житло. Якщо порівнювати цін на оренду квартир в інших містах – Івано-Франківськ виграє. Тут зняти квартиру з гарними умовами на довгий термін можна за 4-8 тисяч гривень. Тоді як в інших містах за таку проситимуть 7-10 тисяч.
А як щодо побудови кар’єри?
Чим більша кількість програмістів проживає у місті – тим більша конкуренція. Якщо у місті не так багато ІТ-компаній то це не завжди мінус. Адже важлива не кількість працівників, а якість їхньої роботи. Також, завжди можна знайти роботу в компанії з іншого міста, працювати онлайн та жити де захочеться.
Івано-Франківськ – обласний центр, тому тут постійно з’являються вакансії. Знайти роботу буде не важко, якщо ви гарний спеціаліст. Можна також пройти стажування в одній із компаній, щоб набратися досвіду.
Якщо все таки постає питання про переїзд, то варто вибирати місто орієнтуючись на сукупність факторів, а не тільки на один критерій. Адже важко побудувати кар’єру, якщо місто, в якому ти живеш тобі не до душі. Тому важливо оцінити всі «за» та «проти», а вже тоді налаштовуватися на кардинальні зміни. Івано-Франківську очолив рейтинг саме через сукупність усіх критеріїв. Були міста, в яких набагато більше можливостей для розвитку, але якщо вибирати місто в першу чергу для життя, а не кар’єри, краще віддати перевагу місцю, де тобі буде зручно та затишно.
Фото: Спільнота програмістів “DOU”