Четвер, 18 Квітня, 2024

Не дах, а поверх. У центрі Франківська досі триває незаконне добудування

В місті Івано-Франківську власники вирішили добудувати собі будинок без згоди сусідів та дозволів на проведення такого плану робіт. В сусідньому домі наголошують про незаконність цього будівництва. Далі на frankivsk-future.

Для нашого міста характерні всілякі добудови балконів та, особливо, прибудови на перших одному-двох або й третьому поверсі, головне, щоб усе було узгоджено із сусідами. Досить часто виявляється, що таке розширення площі своєї квартири проводиться навіть без відповідних дозволів, адже експерти мусять перевірити чи не зашкодить усій конструкції будинку кілька зайвих цеглин на балконі, або й взагалі цілі кімнати в пару поверхів.

Мешканка будинку №4 по вул. Павлика Марта Заяць разом із однодумцями неодноразово піднімає питання незаконної добудови у своїх сусідів. Жінка писала пости у Фейсбуці та розповідала журналістам про те, що будівництво поруч розпочали ще у серпні, та тоді люди не звертали на нього уваги, оскільки думали, що власники хочуть перекривати собі дах. Але коли вже було видно пусті частини в стіні, де мають бути вікна, було зрозуміло, що там має бути ще поверх. Після цього мешканка сусіднього будинку звернулася до будівельників із проханням глянути на проєкт будівництва, адже на даху її дому розташований дуже близько до сусідської стіни комин, тому вона хотіла б глянути як це все має бути оформлене. Але в прохання жінці було відмовлено. Тоді її батьки поговорили із власницею будинку, котра сказала, що документи зараз знаходяться в архітектора. Після того сусіди разом із будівельником дійшли згоди в тимчасовому спільному рішенні, згідно з яким на три дні будівництво буде припиненим для того, щоб сусіди із власниками добудови обговорили це будівництво.

Але всі переговори, в результаті, завершились нічим, адже забудовник далі продовжував роботи. Сусіди сумнозвісної будівлі писали і звернення до органів місцевої влади, і просили допомоги в мера Руслана Марцінківа, який під час одного із своїх прямих ефірів сказав, що міська влада звернулася з приводу цього питання до поліції, адже на даний час Управління з питань державного архітектурно-будівельного контролю немає права проводити позапланові перевірки, а вже поліцейські мають відкрити кримінальне провадження.

Будівництво сприяє отруєнню газом

На початку жовтня висота прибудови зросла, будівельники підняли тент для накриття вище і сенсор у квартирі Марти Заяць перший раз за весь час сповістив про збільшення рівня чадного газу. Після того жінка здала аналізи, які лише підтвердили побоювання – в неї був легкий ступінь отруєння чадним газом.

Після того сусіди почали шукати можливості зв’язатися із власницею, котра при зустрічі повідомила, що документи на будівництво вона отримала і на даний час вони чи то в архітектора, чи то в начальника відділу комунального виробничого підприємства «АРХІТЕКТУРНО-ПЛАНУВАЛЬНЕ БЮРО-ІФ» Григорія Качана. Та мешканці на слово не повірили і звернулися в Держархбудінспекцію з письмовим проханням про інформацію по незаконному будівництву, на що прийшла відповідь про те, що дозволів на будівництво на вулиці Павлика 6 інспекція з будівництва не надавала.

Сусіди згуртувалися проти таких протиправних дій і подали до суду задля припинення будівництва і майже кожного дня викликають поліцію.

Ще одна мешканка сусіднього будинку, балкон котрої межує їх новозведеним, розказує про те, після однієї зі злив біля коминів у квартирі вона побачила як тече вода. Ольга Сафонова припускає, що вночі будівельники почали відрами зливати воду на сусідні будівлі, адже  недобудова була тоді не накритою. Також жінка додає, що за чутками це має бути не звичайне житлове приміщення, а цілий хостел, тобто комерційна нерухомість в центрі міста.

Сусідам прибудови мають відключити газ

На даний час будівництво і досі триває, а мешканці будинку стикнулися із ще однією серйозною проблемою.

В коментарі журналісту frankivsk-future мешканка сусіднього будинку Марта Заяць говорить про те, що

«роботи тривають і надалі, хоча є ухвала суду про заборону будівництва від 4.11.20. Будівельники працюють кожного дня. У нас вже було 2 суди щодо визнання незаконним і самочинним будівництва. Але ні власниця, ні її представники на суд не з’являються. Газконтора мені і моїм сусідам надіслала листи, що відключать нас від газу з 21 грудня. В газконторі сказали, що вони не будуть розбиратись хто винен: є загроза здоров’ю і життю , і вони відключать».

Людей, фактично, мають залишити без опалення в зимовий період через те, що сусідці захотілося мати у власності більше квадратів.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.