Субота, 18 Травня, 2024

Starlink на Івано-Франківщині: коли з’явився та хто ним користується

Супутниковий інтернет Starlink почали широко використовувати в Україні після повномасштабної збройної агресії Росії. Спеціальні термінали, які забезпечують супутниковий зв’язок надіслали до нашої країни з ініціативи засновника компанії SpaceX Ілона Маска. Будь-які нормативні обмеження стосовно використання цього інтернет-зв’язку скасували, тому кожен охочий в Україні гіпотетично може встановити термінали і собі. З’явилися вони і на Івано-Франківщині. Втім, передали системи зв’язку тільки на об’єкти критичної інфраструктури. Хто та коли їх отримав – пишемо далі на frankivsk-future.com.ua.

Перші термінали Starlink в Україні та Івано-Франківську

Про запуск Starlink в Україні урядовці та керівники компанії говорили за кілька місяців до повномасштабного вторгнення російських окупантів. Однак перші термінали для цього зв’язку в нашу країну прибули тільки наприкінці лютого 2022 року. Так, Ілон Маск відкликнувся на запит від міністра цифрової трансформації Михайла Федорова через соціальні мережі. В Україну почали завозити десятки тисяч терміналів зв’язку. Понад три тисячі із них – компанія Ілона Маска передала безкоштовно. Крім цього, велику частину терміналів закупили американські урядові організації, передає «Village». 

Фото: Facebook/ Фонд підтримки гірсько – штурмової бригади “Едельвейс”

У першу чергу цими новим інтернет-з’язком українські урядовці намагалися забезпечити військовослужбовців, правоохоронців, волонтерів та робітників критичної інфраструктури. Термінали отримали лікарні, державні установи, школи, підприємства, пожежні частини. На Прикарпаття перші Starlink’и прибули у квітні 2022 року. Це був десяток терміналів від Львівського ІТ-кластеру. Він домовився про це безпосередньо із компанією Ілона Маска. Про отримання нових терміналів супутникового зв’язку прозвітувалася голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук. 

Поширення супутникового інтернету в області: хто і як отримав?

Перші термінали Starlink в Івано-Франківській області отримали об’єкти критичної інфраструктури, здебільшого – лікарні. Так, про новий безперебійний доступ до інтернету однією із перших повідомила обласна інфекційна лікарня. Також термінали доставили до міста Коломиї. Як інформував голова громади Богдан Станіславський, до критичної інфраструктури громада віднесла і ІТ-працівників, тому супутниковий інтернет готові були надавати і їм. Невдовзі термінали з’явилися у Івано-Франкіському центрі надання адміністративних послуг. На той момент установа слугувала також і місцем збору та розповсюдження гуманітарної допомоги для воїнів і переселенців. 

Фото: telegram/Світлана Онищук

Обладнання Starlink згодом почали закупляти не тільки через державні установи. Термінали самостійно завозили громадські організації, підприємці, бізнес-групи.  А чимало волонтерів розпочинали збір коштів на купівлю Starlink для військових. До прикладу, для воїнів 10 окремої гірсько-штурмової бригади передали супутниковий зв’язок медики обласної лікарні. Працівники витратили понад 6 тисяч доларів, аби забезпечити бійців безперебійним інтернетом, пише «Суспільне». 

А в місті  Калуші вихованці молодіжної організації «Спілка української молоді» закупила користувацьке обладнання Starlink для підрозділу Сил спеціального призначення. Із такою ініціативою виступили шестеро 11-річних волонтерів. Вони зібрали гроші на термінали, продаючи на вулицях Калуша лимонад. А керівництво організації зв’язалося із людьми, котрі займаються логістикою супутникового інтернету. Таким чином, до розповсюдження Starlink-зв’язку долучилися і юні волонтери. Таких прикладів в регіоні стає дедалі більше. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.