Субота, 18 Травня, 2024

Можливо таки добудують. Уряд виділив ще 60 мільйонів для моста на Пасічну

За результатами місцевих виборів місто залишиться під керівництвом Руслана Марцінківа, а, значить, франківчани дали йому шанс виконати ще багато своїх передвиборчих  обіцянок, серед яких також є новий міст на Пасічну, аукціон на будівництво якого відбувся ще у вересні 2017 року. Тоді Управління капітального будівництва міськвиконкому уклало угоду про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 мільйони гривень із ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”, про що написано на сайті Прозорро. Далі на frankivsk-future.

Тендер на третю чергу будівництва коштував уже 120 мільйонів. Згодом для більшої надійності і довговічності об’єкту було внесено зміни про зміну сталезалізобетонної балки на сталеву з ортотропною сталевою плитою проїзду та ще деякі частини конструкції, що значно вплинуло на вартість робіт, яка піднялася до 178,35 мільйонів гривень. В листопаді 2018 року після того, як були завершені роботи з фундаментом і влаштовані опори, було зроблено коректуру проєкту і керівник управління капітального будівництва Роман Галіпчак повідомив, що реальна ціна мосту вже сягла відмітки в  350 мільйонів. 4 квітня 2019 року на Прозорро був оголошений тендер на будівництво І черги мосту на 329,69 мільйонів.

Вартість цього знаменитого і досі незавершеного об’єкту щоразу зростає. Того року Руслан Марцінків сказав, що місто власними силами не зможе звести міст і нам знадобиться допомога держави, після чого просив у президента Володимира Зеленського ще 150 мільйонів. У вересні цього року мер повідомив про виділення державою 60 мільйонів на будівництво цього об’єкту.

Ще 60 мільйонів для будівництва. Чи вистачить?

Вчора, 4 листопада, Кабінет Міністрів України вирішив знову відреагувати на потреби будівництва транспортної інфраструктури області та ухвалив виділення субвенції на суму 60 мільйонів гривень. Кошти, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, мають піти на міст через річку Бистриця-Солотвинська а також на кілька розв’язок, що були пошкоджені весняними та літніми повенями. Окрім того, ще 262,8 мільйонів з резерву держбюджету піде на відновлення інфраструктури, яка була пошкоджена стихійним лихом.

Зараз міст готовий приблизно на 80%, а мер обіцяє, що наступного року він буде повністю введений в експлуатацію, адже в 2021 році минає 50-річний термін експлуатації існуючого моста на Пасічну, через що його потрібно буде закрити, хоча 27 січня 2019 року міський голова Івано-Франківська пообіцяв капітально відремонтувати старий міст на Пасічну після того, як збудують новий.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.