Четвер, 20 Червня, 2024

“Чотири гривні – це мало”, – Марцінків про ріст тарифів у комунальному транспорті

Третього грудня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків спілкувався з містянами в ефірі радіо «Західний полюс». Під час розмови міський голова розказав про збільшення суми, котра буде сплачуватися пасажирами за проїзд у громадському комунальному транспорті. Далі на frankivsk-future.

Такий, свого роду, анонс відбувся у відповідь на запитання слухачів чому не ростуть тарифи у комунальному транспорті. Адже люди не проти сплачувати економічно обґрунтовану ринкову ціну за те, щоб їздити у комфорті.

На це міський голова відповів, що поки ціна залишатиметься на теперішньому рівні, але з часом буде зростати. Спочатку кожен користувач комунального транспорту, за словами Руслана Марцінківа, має призвичаїтися до комфортного проїзду автобусами та тролейбусами, що перебувають на балансі міста. А вже потім мова буде йти про те, що потрібно зрівняти вартість пасажирських перевезень в комунальному та приватному транспорті. Адже, зі слів мера, чотири гривні – неадекватна ціна, це мало. Також Руслан Марцінків вважає, що перевезення в зручних комунальних автобусах та тролейбусах має коштувати пасажирам хоча б шість гривень. На даний час питання цін в рамках пасажирських перевезень вивчає заступник мера Михайло Смушак.

Також Руслан Марцінків розповів про те, що влада буде продовжувати стимулювати пасажирів користуватися електронним квитком, адже статистично підраховано, що на даний час тільки 30% людей сплачують за проїзд безготівково (електронно). Тому для зменшення обсягу пасажирів, котрі розраховуються готівкою, і надалі буде діяти система цін, згідно якої електронний квиток буде значно вигіднішим. Завдяки оплаті проїзду картками «Галка» в комунальному транспорті прибутки зросли майже вдвічі, адже був виключений людський фактор. Тому міська влада має бажання збільшити кількість безконтактних оплат до рівня 70-80% пасажирів.

Тарифи на сьогодні поки незмінні

Нагадаємо, що на даний час у місті проїзд у комунальному транспорті можна оплатити транспортною карткою, готівкою, а також через СМС, мобільний додаток та QR-код. Картку до валідатора потрібно прикладати обов’язково під час кожної поїздки, і не важливо, яка це картка: пільгова чи загальна. Вартість картки – 30 гривень. При купівлі на її рахунку уже буде 8 гривень на дві поїздки. Далі її потрібно буде поповнювати. Звичайний квиток за готівку можна придбати у водія, він коштує 6 гривень, всі електронні способи оплати (SMS-квиток, який діє 60 хвилин у конкретному маршруті, QR-квиток, який також діє годину у конкретному автобусі, отримати його можна у додатку «Приват24», а також Bluetooth-квиток, який можна отримати через додаток «EasyWallet», його дія – 45 хвилин, оплата банківською карткою теж діє в одному транспортному засобі) по 5 гривень, та 4 гривні коштує проїзд з карткою «Галка». Для студентів буде своя картка, персоніфікована, з тарифом 2 гривні, учні зі своїми персональними картками їздять безплатно.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.