Сучасна морозильна камера в оселі — це зручне та ефективне розв’язання питання довготривалого зберігання продуктів. Маючи такий пристрій в оселі, ви завжди можете купити потрібну кількість м’яса, риби, запастися фруктами та овочами, і не ходити до магазину щодня. В загальному річ корисна, але коштує не копійки, тому до процесу її придбання бажано підійти з усією відповідальністю.
В цій статті ми розповімо, як купити морозильну камеру в Івано-Франківську, та на що звертати увагу при її виборі.
Якими бувають морозильні камери?
Існує 2 основних типи морозильних камер — вертикальні та горизонтальні, і у кожної є свої переваги та недоліки.
Вертикальна камера — це такий собі холодильник, морозильна “шафа”, на 3-8 відділень, в залежності від висоти. Відділення можуть бути у виглядіі висувних шухляд або поличок.
Вертикальна камера ідеально підійде для невеликої кухні, оскільки займає мінімальну площу. Секції для зберігання продуктів у такій камері окремі, тому ви можете покласти в морозилку різні продукти. Оптимальна місткість вертикальної камери для сім’ї з 3-4 осіб — 200 л.
Горизонтальні камери або ларі — це апарати, які ви звичайно бачили в магазинах, де вони виконують функції й “морозилки”, і вітрини, оскільки верхня кришка такого пристрою прозора.
У домашніх горизонтальних камер вона зазвичай непрозора. Такий лар має висоту до 1 м, але за рахунок ширини та довжини займає досить велику площу. Звідси перший недолік “горизонталки” — некомпактність. Другий суттєвий мінус — всі продукти зберігаються разом, а значить вам прийдеться або класти в горизонтальну камеру один вид продуктів, або фасувати все по пакетах.
Коли та хто купує горизонтальні камери? Найчастіше, їх ставлять у власні будинки, де живе багато людей. Для маленької квартири такий агрегат не підійде
Як вибрати морозильну камеру?
Хай там як, але якою не була морозильна камера, горизонтальною чи вертикальною, її основна функція — надійне замороження, залишається незмінною. Відповідно, це й треба брати до уваги при придбанні агрегату. Краща порада тут — купляйте вироби відомих брендів, і тримайтесь якомога далі від невідомих фірм.
Крім того, важливими параметрами вибору “морозилки” є:
- Місткість камери. Для сім’ї з 4 осіб достатнім буде об’єм — 250 л.
- Потужність. Стандартна пропозиція від виробників — 5-25 кг/ добу.
- Споживання енергії. Найпопулярніші класи цього параметру, що гарантують стабільну роботу пристрою та економне енергоспоживання — А+, А++.
Непогано також, якщо обрана вами морозильна камера буде оснащена додатковими опціями — світловим індикатором, який сигналізує про необхідність зачиняти двері, спеціальним замком — захистом від дітей, автоматичним зберіганням холоду, це зручно при частих відключеннях електропостачання.
Зверніть увагу і на наявність в агрегата функції No Frost — яка вказує на присутність системи видалення надлишків вологи, через випарник. Таку камеру практично не потрібно розморожувати.