Неділя, 16 Червня, 2024

В Івано-Франківську відновлюють унікальну декоровану огорожу історичної пам’ятки міста

Наприкінці квітня в Івано-Франківську біля архітектурної пам’ятки, що на вулиці Короля Данила, 1, розпочали реставрацію унікальної мурованої, багатодекорованої огорожі палісадника будинку.

Про це повідомляють на офіційній сторінці Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківська в соціальній мережі Facebook, пише «frankivsk-future».

Ремонтні роботи проводять поетапно. В першу чергу планують якнайшвидше виправити цоколь самої огорожі. Для того, щоб зробити це успішно, спочатку потрібно зайнятися демонтажем окремих елементів мурованої огорожі. Після виправлення цоколю буде проведено монтаж об’єкту з відновленням втрачених елементів.

Відомо, що проєктно-кошторисну документацію виготовив КВП АПБ-ІФ. Перемогу у тендері отримало ТОВ «ЕКСКЛЮЗИВБУД ІФ». Ремонт мурованої, багатодекорованої огорожі палісадника будинку за адресою вулиця Короля Данила, 1 проводять за кошти міського бюджету. Реставраційний ремонт обійдеться в майже 150 тисяч гривень.

Володимир Ідак, який є головним спеціалістом відділу охорони культурної спадщини Департаменту містобудування та архітектури у Франківську, розповів про хід ремонтних робіт.

За його словами, спочатку було проведено демонтаж пошкоджених і знищених елементів огорожі. Окремі втрачені елементи вдалося відновити завдяки автентичним залишкам, з яких зробили цілісні форми. Тепер майстри взялися за монтаж балясин та інших відновлених елементів огорожі. Також у планах – очистити цоколь.

Можливо, вдасться відновити стару муровану огорожу повністю, адже власники сусіднього приміщення компанії «Moris Group» зголосилися продовжити ремонт на своїй частині за власний кошт.

Крім того, є ще одна ділянка огорожі, яку раніше замінили кованими елементами. Тому зараз ведуться перемовини з власником приміщення, яке розташоване на цій частині, з метою залучити його до робіт з відновлення огорожі по її первинній довжині.

До речі, побачити, як колись виглядала огорожа, можна на цьому фото:

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.