Понеділок, 15 Липня, 2024

Історія туристичного містечка Яремче

Яремче – туристичне містечко в Івано-Франківській області. Статус курорту місто отримало майже сто років назад. Зараз Яремче – один із туристичних центрів Прикарпаття.. Сюди щороку приїздять сотні туристів, щоб подивитися на Українські Карпати, відвідати  густі хвойні ліси та надихнутися гуцульською колористикою. Далі на frankivsk-future.com.ua

Від заснування і до моменту отримання нового статусу

Перша  згадка про Яремче датується 1787 роком. Кажуть, що першим поселенцем став бідняк Ярема. Він втік від феодалів та оселився в горах, а згодом на тому місці утворилося місто, яке назвали на його честь. Згідно з іншими переказів, був собі князь, який мав двох синів – Микулу та Ярему. І розділив він між ними землі. Ті землі, які отримав Микула, стали зватися Микуличин, а землі Яреми – Яремче. Крім цього є й безліч інших версій заснування міста. Одна з них пов’язана із тюркським походженням назви “Яремче”. Дати таку назву місту могли монголо-татари, які злякалися непрохідних гір та повернулися. Саме тому, з тюркської мови Яремче означає “повертати назад”. 

Насправді довгий час Яремче було присілком Дори. Стати населеним пунктом воно змогло в 1895 році, після будівництва залізниці Делятин-Вороненко. За рік до цього тут побудували арковий залізничний міст. В той час він був одним із найбільших у Європі. Втім, під час Визвольних змагань його зруйнували. Потім відновили та відкрили повторно в 1927 році. Під час Другої світової війни залізничний міст був повністю зруйнований. 

В 1894 році місто Яремче розпочало свою “курортну” історію. За 5 років тут звели півсотні вілл. В 1899 році в місті організували перший випуск газети з однойменною назвою. В 1907 році було випущено міський путівник. В місті проводилося багато заходів для відпочивальників: концерти, ігри, лотерея. Кожного року їх число збільшувалося. Популярність курорту зростала. Перша світова війна значно вплинула на розвиток краю. Деякі об’єкти були зруйновані. Попри це, в 1928 році Президент Польщі надав місту статус курортної місцевості. 

Край гуцулів та туризму

Після Другої світової війни Яремче зазнало значних руйнувань. Через воєнні дії багато пансіонатів та вілл були зруйновані та пошкоджені. В 1942 році через голод загинуло понад 50 людей. Після війни в місті  розпочалася розбудова та період відновлення.  Яремче змогло отримати статус обласного підпорядкування. Кожного року цей край відвідує велика кількість туристів. Приваблюють їх гуцули,  культура та  історія. А ще гірське повітря, красиві краєвиди. Восени тут можна збирати гриби, гуляти карпатським лісом. Саме звідси розпочинається багато туристичних маршрутів та походів в гори. Взимку є можливість займатися зимовими видами спорту. За майже сто років місто стало дуже відомим курортом, центром туризму та відпочинку в Івано-Франківській області. З усіх боків воно оточене горами, пагорбами, густим лісом. Через Яремче та Делятин проходить багато пасажирських потягів, їздять автобуси, тому дістатися в цей край не складе труднощів. Яремче – колоритне та атмосферне місце з багатою історією та минулим. Тут можна цікаво та захоплююче провести час, відпочити та насолодитися природою.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.