Вівторок, 23 Липня, 2024

Івано-Франківщина у легендах і міфах

Легенди та міфи – те, що люди передають віками з покоління у покоління. Ніхто до кінця не знає правда це чи вигадка, втім багато хто вірить таким переказам. Часом вони розповідають про вчинки чи людей, а іноді – про жахливі та моторошні події, які відбулися в тому краї. Як і кожне місто, Івано-Франківськ має власні легенди. Часом, вони надихають, а часом – дуже лякають, пише frankivsk-future.com.ua.

Загадкові місця міста

Здавалося б, всю історію Івано-Франківська вже давно вивчили та дослідили. Та часом, навіть в сучасній історії знаходиться  відгомін минулого.. Такими стали ремонтні роботи у самісінькому центрі міста. Тоді розкопали таємний хід, про який раніше ніхто не чув. Почали закрадатися різні здогадки та припущення. Згідно з одним таким, підземний хід з’єднував бастіони Станіславської фортеці. Тоді ж багато хто згадав і про стару легенду, в якій розповідалося про тунелі, які з’єднували фортецю у Станіславові із Пнівським замком. Дослідники їх не знайшли, але легенду й досі розповідають. Також, побутує думка, що одними таким підземним тунелем, який вів до Галича, міг користуватися сам Данило Галицький. Втім, ці підземні ходи не єдине таємниче місце в Івано-Франківську. Багатьма міфами також обкладені мури Бастіону. Як відомо, Станіславів колись був військовою фортецею. Кажуть, бастіони, які були в основі фортеці, також з’єднувалися тунелями. Вони були настільки великі, що сам граф Потоцький міг проїхатися там каретою. Крім того, крізь каналізаційні колектори можна було вийти за межі міста. 

Привид на франківській вулиці

Не тільки таємницями, але й міфічними істотами славиться місто. Часто ми чуємо про привидів, які живуть  у старовинних замках чи руїнах. Та це швидше стереотип, адже привид може почати жити будь-де. Але хто б міг подумати, що привид житиме у звичайнісінькій квартирі по вулиці Труша!

 Сталася ця історія у 2013 році. Мабуть, багато хто скаже, що у 21 столітті таке неможливо. Втім, пара яка жила в тому будинку, мабуть, запам’ятає цю історію на все життя. Тоді, молодята винайняли квартиру в одному із будинків. Вони раділи, адже це центр міста, та й до ринку не далеко. Та чим довше вони там жили, тим більше почали помічати дивні речі. Вночі вони чули як хтось ходить коридором, заходить на кухню та грюкає посудом. Двері також то відчинялися, то зачинялися. Навіть печиво зі столу зникало. Коли пара заселялася, власник квартири розповідав, що колись тут жила його бабуся. Перед своєю смертю у неї розвинувся маразм. Саме тому, таємничий привид завжди поставав в уяві молодих людей як сива стара бабця. Разом з такими моторошними подіями, відбулася й одна дуже комічна. Прокинувшись одного ранку, дружина вирішила раніше приготувати чоловікові сніданок. Зробила канапки, зварила каву і лягла знову спати, адже була вагітною і на роботу не ходила. Чоловік ще не прокинувся. Але коли продзвенів будильників і він зайшов на кухню то побачив сніданок на столі. Переляканий вибіг з кімнати, розбудив дружину та крикнув “Ти глянь! Воно ще й каву тепер робить!”. 

Хоча легенди та міфи часом бувають не дуже правдивими, але вони – частина фольклорної історії Івано-Франківська. Завдяки їм  можна з різних боків подивитися на культуру та події, які відбувалися в рідному місті. Адже тепер Франківськ не тільки затишне місце, але й скриня із багатьма таємницями та моторошними історіями.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.