У кожному місті є місця, які обов’язково повинен відвідати турист. Якщо приїхати до Івано-Франківська, зупинити місцевого перехожого та спитати «Що обов’язково потрібно подивитися?», вас відправлять дивитися ратушу, пише frankivsk-future.com.ua.
Ратуша – головна споруда міста. Часто можна почути, що всі дороги у Франківську зводяться саме до неї. Вона й справді розташована у центрі міста на Площі Ринок. Це найвища франківська будівля, тому може слугувати орієнтиром, якщо ти загубився серед десятків вулиць.
Цікаво, що це не перша ратуша в місті. До неї на цьому місті були ще три будівлі.
Перша була збудована у 1672 році з каменю та дерева. Простояла вона недовго: через турецьку облаву була розібрана у 1677 році.
Нова ратуша була збудована через 18 років – у 1695. У 1868 трапилася пожежа і від будівлі залишився лише залізний кістяк.
Третя ратуша хоча і пережила Першу світову війну, але через сильні бої в місті, перебувала в дуже аварійному стані.
Сучасна історія ратуші
Сучасну ратушу звели в 1935 році. Вона пережила Другу світову війну, розпад СРСР та стала свідком Незалежності України. За цей проміжок часу, її підривали, відбудовували та змінювали зовнішній вигляд.
У 2000 році у місті провели масштабну реконструкцію. Торкнулася вона і ратуші. Тоді, Ратуша стала єдиною в Україні спорудою, яка має позолочений купол. На нього витратили 200 грамів сусального золота.
Попри велику кількість багатоповерхівок, Ратуша й досі залишається найвищою будівлею Івано-Франківськ. Вона заввишки як 16-поверхівка. Частину будівлі займає обласний краєзнавчий музей. Також, там знаходиться центр туристичної інновації.
Музей може відвідати кожен охочий. Часто туди навідуються студенти, або школярі з метою наочного вивчення історичної спадщини Прикарпаття. Цікавим є природничий відділ, в якому представлені види тваринного світу які занесені в Червону книгу.
Є можливість піднятися на оглядовий майданчик та побачити більшу частину міста. Але це діло не з легких, адже потрібно подолати аж 166 сходинок. Це популярне місце серед закоханих та фотографів. Часто, на оглядовому майданчику проводять фотосесії та навіть знімають кліпи.
Ратуша – будівля романтична
І не тому, що оспівана у віршах чи поемах. Всередині приміщень панує любов, адже саме там можна “одружитися за добу”, ставши ще однією щасливою українською сім’єю. Церемонії проводять всередині будівлі. Послуга має попит, хоча і недешева: віддати за неї доведеться понад 2000 тисячі гривень.
Площа Ринок
Не менш цікавою є Площа Ринок, на якій розміщена Ратуша. З цих двох об’єктів і розпочалася розбудова тодішнього Станіславова. В 17 столітті на площі страчували засуджених в’язнів.
У 2000 році, разом з позолотою купола Ратуші, на площі встановили пам’ятник, який мав символізувати життя, яке перемагає смерть. Це було зерно з пагонами. Але якщо спитати у франківців, як він називається, то часто можна почути «яйце». Через те, що пагони обломилися, пам’ятник й справді його нагадує. Раніше, на цю тему часто жартували, розповідаючи, що насправді це пам’ятник, який поставили на честь яйця, кинутого у Віктора Януковича, хоча звісно це не так і ставився він з іншою метою.
На різдвяні свята, на Площі Ринок, вже декілька років поспіль встановлюють ковзанку та проводять ярмарок. Часто влаштовують концерти та фестивалі.
Ратуша та Площа Ринок мають багату історію і й досі залишаються одними із найпопулярніших об’єктів міста не тільки серед франківців, але й гостей міста. Це вдале місце, щоб погуляти, відпочити, а також подивитися на Івано-Франківськ з висоти шістнадцятого поверху.
Фото: Комунальне підприємство “Центр розвитку міста та рекреації”