Середа, 11 Вересня, 2024

Робота у туризмі. Як це?

Планування відпустки — приємний і водночас відповідальний процес, що вимагає комплексного підходу. Мало вибрати курорт і дати, потрібно ще знайти готель, забронювати квитки, організувати трансфер, подбати про страховку. Закрити всі питання за лічені години, тим самим позбавити зайвого клопоту, допоможе менеджер з туризму.

У компетенції такого фахівця вислухати побажання клієнта, зробити добірку турів, підготувати документи, забезпечити комфорт протягом відпустки. Тревел-менеджер втілює заповітні мрії туриста у реальність. Здавалося б, що може бути перспективнішим? Варто лише вивчити на згадку пропозиції турфірми, розповісти про них, і бачити задоволені посмішки клієнтів, ще й відсоток від продажів отримувати. Насправді ж, щоб робота в туризмі не перетворилася на випробування на міцність для нервової системи, потрібні як специфічні знання та навички, так і певні особисті якості. Який він ідеальний представник тревел-індустрії, розповіли топ-менеджери компанії Poehalisnami.ua, робота в турагентстві для яких давно стала частиною життя.

Що входить до обов’язків турменеджера?

Необхідно розділяти діяльність співробітників турагентства та компанії-туроператора. Залежно від основного спрямування, відрізняються і функціональні обов’язки. Туроператор відповідає за формування путівок, а туристична агенція — за їхню реалізацію кінцевому споживачеві.

Працювати в турагентстві означає:

  • консультувати потенційних клієнтів (особисто чи телефоном);
  • складати добірки путівок відповідно до запиту туриста;
  • розповідати про екскурсійну програму, особливості обраного напряму;
  • займатися підготовкою необхідних відпочинку документів;
  • взаємодіяти із представниками туроператора;
  • оформляти договори;
  • надавати повний інформаційний супровід – від моменту укладання угоди до повернення туриста з відпустки.

Робота в турфірмі, що займається формуванням кінцевих пропозицій, теж полягає у спілкуванні. Тільки не з потенційними покупцями, а з представниками готелів, авіаперевізників, страхових компаній з метою укладання співробітництва на партнерських умовах.

Що потрібно знати менеджеру у турсфері?

Незважаючи на те, що вакансія у турагентстві потребує наявності специфічних знань, необов’язково витрачати роки на навчання в університеті. Інформацію можна отримати на спеціалізованих курсах.

Туристичний менеджер повинен:

  • знати географію та орієнтуватися в курортних напрямках;
  • розуміти принципи продажу та психологію клієнта;
  • володіти офісними комп’ютерними програмами;
  • розбиратися у документообігу, законодавчих аспектах галузі.

Багато турагентств розглядають кандидатів без знань іноземної мови і навіть досвіду. Рекрутери оцінюють, як менеджер у туристичну компанію при працевлаштуванні викладає думки, наскільки він комунікабельний, винахідливий, переконливий, стресостійкий. Адже головні завдання – правильно презентувати продукт, швидко знайти рішення в конфліктній ситуації та вміти побудувати довірчі відносини з клієнтом. HR-фахівці пропонують пройти тести, розіграти сценарії діалогів або ж стажування на кілька днів.

Якщо вас приваблює робота в турбізнесі, але комунікувати хочеться щонайменше, розгляньте інші вакансії. Наприклад, копірайтера, SMM, дизайнера. Повне занурення у світ подорожей забезпечене. Щоправда, у такому разі потрібно робити ставку на hard skills.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.