Вівторок, 21 Травня, 2024

360 років місту: як франківці відзначатимуть цей день під час війни

Війна внесла корективи у життя кожного українця. Змінилося, як ставлення до життя, так і до людей. Навколо, ніби досі 24 лютого 2022 рік. Календар вже змінив свою дату, але внутрішнє розуміння людей ще досі десь в минулому. Щодня хтось помирає від рук окупантів, хтось залишається без домівки, а деякі діти без можливості побачити своїх батьків і світле майбутнє. Волонтери невтомно працюють, Збройні Сили України оберігають дім, а історики вже готують майбутні підручники про війну Росії та України. Напевне, хтось напише про те, наскільки сильним і стражденним був Маріуполь. Як хоробро тримався Харків. Як Президент України знімав відео звернення до громадян з вулиць Києва, поки місто бомбили. На жаль, ця історія буде ще більш болючою, ніж була досі. Зараз ми спостерігаємо не тільки за розвитком подій війни, але й геноцидом українців, яких знищують на очах всього світу. У підвалах окупованих територій люди помирають від зневоднення та голоду, від страху та холоду. Проте українці пишаються кожним містом, селом, селищем, кожною людиною, дитиною, твариною. Кожною клітинкою тіла ми знаємо, які сильні та хоробрі в нас люди.

Скоро Івано-Франківську виповниться 360 років. Сьогодні наше місто – тил. Сюди приїжджають внутрішньо переміщені особи, тут збирають амуніцію, шукають машини на передову, збирають кошти на речі, ліки, їжу. Проте чи буде місто святкувати таку річницю? Більше на frankivsk-future.com.ua.

360 років Івано-Франківську виповниться у часи війни

Повномасштабне вторгнення змінило все. Так, як і вісім років тому, коли невідомі росіяни зайшли на територію Донбасу. Щодня Україна проживає в скорботі. Складно уявити кількість людей, які загинули. Цього року Івано-Франківськ має поважну дату, яку б мали відзначити. Та чи варто робити це в такий складний час для України? Міський голова Руслан Марцінків заявив про те, що про концерти та святкування не може йти мова. День міста обмежиться молебнем і висадкою дерев.  Очільник Івано-Франківська запевнив, що через війну відбулися зміни в житті громади та України, тому він вдячний всім за різні пропозиції стосовно святкування, але сам вважає, що варто зробити обмеження. Повинен бути молебень за перемогу до Богородиці. Також планується висадка 360 дерев. Таким чином можна зробити корисну справу й озеленити місто.

На жаль, ситуація в країні складна, щодня ми втрачаємо людей. Тому відмова від святкування та концертів – це правильне рішення. Ми ще всі відсвяткуємо перемогу, а зараз потрібно залишатися обачними та допомагати країні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.