Субота, 18 Травня, 2024

Паровоз, який виготовили ще в 40-х роках: у Привокзальному сквері встановлять унікальний пам’ятник

В Івано-Франківському локомотиворемонтному заводі завершують реставрувати старий локомотив, який раніше можна було побачити у дворі комунальної установи. Стало відомо, що дуже скоро цей відреставрований паровоз встановлять у Привокзальному сквері.

Про завершення реставрації і місце встановлення пам’ятника повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків під час свого візиту до підприємства, інформує «frankivsk-future».

Восени минулого року директор акціонерного товариства «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» Руслан Терешко розповідав «Галці» про те, що цей виставковий локомотив виготовили приблизно в 40-х роках минулого століття. Паровоз існує вже більше 80-ти років. А двір Франківської установи він прикрашав майже 40 років. Він важить понад 80 тонн! За десятки років та з постійною зміною погодних умов старий паровоз вкрився іржею. Тому експонат потребував негайного ремонту.

До слова, на початку двадцятого століття в Івано-Франківську на заводі виготовляли спеціальні бронепоїзди, які возили військових на війну з московськими окупантами. На честь місцевих залізничників, які зробили свій внесок у боротьбу УНР за незалежність, в Івано-Франківську вирішили встановити такий пам’ятник старого локомотиву.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.