Субота, 15 Червня, 2024

Роботи, які замовляють люди з усього світу: як прикарпатський скульптор виготовляє дивовижні статуї

Скульптор-самоук Олексій Бондаренко проживає в селі Рунгури, що в Коломийському районі Івано-Франківської області. Чоловік самотужки навчився робити унікальні статуї, які тепер замовляють не тільки по всій Україні, але й за кордоном. Його роботи замовляють власники музеїв та закладів харчування, політики та бізнесмени. Статуї Олексія Бондаренка прикрашають вулиці і церкви, пише «frankivsk-future» з посиланням на телерадіокомпанію «НТК».

Усі скульптури робить своїми руками, не використовуючи спеціальних форм

Особливістю скульптур, які виготовляє прикарпатець, є те, що він робить усе власноруч, не використовуючи для цього спеціальних форм.

Проходячи повз подвір’я Олексія Бондаренка, ніхто не може залишитись байдужим. Адже воно дуже вирізняється з поміж інших. Тут можна побачити казкових героїв, тварин, відомих історичних та навіть християнських постатей. Просто кажучи – це справжній сад скульптури, де прикарпатець втілює усі свої ідеї.

Свої скульптури Олексій Бондаренко робить за унікальною технологією. Для цього йому не потрібні спеціальні форми, бо кожну фігуру чоловік ліпить своїми руками.

«Це ніхто на Україні не робить. Є, що роблять, але заливають у форму. Я руками роблю. Арматура йде, грубий дріт і сітка штукатурна, а потім вже наложую цемент, пісок, рідке скло, клей і морозостійку рідину», – розповідає скульптор-самоук.

Замовляють не тільки в Україні, але й за кордоном

Точну кількість своїх скульптур, які він зробив за усе своє життя, чоловік не може порахувати. За словами Олексія Бондаренка, тисячі його скульптур розміщені не тільки в Україні, але й в інших країнах світу.

Про величезного білого коня

На своєму подвір’ї чоловік виділив особливе місце для цінної статуї – великого білого коня. Цікаво, що його навіть осідлати можна.

«Я такого бачив коло Білого дому. Білий кінь – це є вожатський кінь. Порожнина всередині, а зад – там ідуть стоки від трактора стальні, і в землю забетоновано разом з хвостом. Якщо вилізуть туристи, аби то не впало», – пояснює пан Олексій.

Можна замовити статуї зі своїм обличчям

Чоловік говорить, що люди часто замовляють скульптури для закладів харчування, церков. Він також виготовляє бетонні вказівки для сіл і міст. А дехто із замовників просить зробити статуї з їхнім обличчям.

Сьогодні пан Олексій працює над виготовленням статуй трьох упівців (воїни Української повстанської армії), які, як відомо, трагічно загинули. Каже, що цим хоче вшанувати пам’ять воїнів.

Олексій Бондаренко не просто скульптор, він – художник, різьбяр і писанкар. Займатися творчістю чоловік почав досить рано, у юному віці. У кожну роботу він вкладає свою любов і душу.

Парк атракціонів на подвір’ї скульптора

Крім того, на подвір’ї прикарпатця не просто скульптури, але й цілий парк атракціонів. Достатньо просто легко штовхнути ці атракціони, як гойдалки та каруселі будуть виконувати свою роботу, щоб веселити відвідувачів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.