Вівторок, 28 Травня, 2024

Карпатський національний парк увійшов до рейтингу кращих в Європі

Карпатський національний природний парк отримав найвищий бал серед українських нацпарків у рейтингу міжнародної компанії  Save on Energy. В свою чергу Україна у цьому рейтингу увійшла до десятки кращих із середнім балом 9,73 із 10. Більше на сайті frankivsk-future.com.ua.

Про це повідомляє офіційний сайт Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. 

Як виглядає європейський рейтинг національних парків?

Міжнародна компанія Save on Energy проаналізувала сотні європейських національних парків. Вона дослідила рейтинги, розташування та розмір й склала перелік найкращих.

Найвищий загальний рейтинг отримали національні природні парки Швеції. Країна здобула 10 балів із 10. Швеція до рейтингу увійшла із 6 нацпарками. Слід за нею ідуть інші країни Скандинавії – Норвегія та Фінляндія із трьома парками.

Україна із загальним рейтингом національний парків 9,73 посідає наступне місце. Організація проаналізувала і обрала до рейтингу вісім український парків. Найвищий бал здобув Карпатський національний природний парк, середній рейтинг якого становить 9,75.

До загальноєвропейського рейтингу увійшла ще одна країна карпатського регіону – Словачиина. Вона отримала 9,69 балів. А один із її парків – 10 із 10. У рейтингу чимало країн зі Східної Європи – Болгарія, Чехія, Словенія. Є в десятці також Швейцарія, Австрія, Франція, Данія і Велика Британія.  

Карпатський національний природний парк: чим унікальний?

Це один із найбільших парків в Україні, а головне – перший. Він пролягає на 55 кілометрів з півночі на південь і 20 кілометрів зі сходу на захід. Більша частина території – висоти від 500 метрів до 2 кілометрів. Тут і розташована найбільша вершина країни – Говерла.

Територія парку – це понад 140 кілометрів туристичних шляхів. Мандрівник має змогу безпечно і без шкоди флорі й фауні провести час. Тут існує чимало рівнів складності для туристів – від скелястих узвиш, високогір’я до розлогих полонин. 

На території Карпатського національного природного парку розташовані гірські масиви Чорногора, Малі Горгани. Тут унікальні карпатські праліси і льодовикові водойми. А ще – обсерваторія «Білий Слон» на вершині гори Піп Іван Чорногірський. П’ять найбільших вершин український Карпат розташовані у парку. 

Унікальним є тваринний світ. Під особливою охороною держави перебувають чимало зникаючих видів – рись, беркут, чорний лелека, плямиста саламандра. Таким же дивовижним є рослинний світ. Це понад 80 рослин, занесених до Червоної книги України. Зокрема, родендерон східнокарпатський – унікальна квітка, відома як «червона рута».

Особливою красою на території парку відзначають озера льодовикового походження. Більшість із них розташовані у підніжжя вершин. Це, зокрема, Несамовите, Марічейка. А також і унікальні водоспади – Дівочі Сльози, Женецький Гук, Нарінецький, Пробій, Багровецький. 

Загалом, в Карпатському національному природному парку діють 48 туристичних маршрутів. Також функціонує мережа стаціонарних рекреаційних пунктів, мережа сільського зеленого туризму, санаторії, оздоровчо-лікувальні комплекси і табори. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.