Субота, 18 Травня, 2024

Міська влада планує повністю перевести Івано-Франківськ на автономне опалення

Один із найближчих п’ятирічних пріоритетів міської влади – переведення обласного центру на автономне опалення, пише “frankivsk-future.com.ua“.

Міський голова Руслан Марцінків часто говорить про те, що кожен рік розпочинати опалювальний сезон місту все важче. Котельні щоразу потрібно модернізувати, старі тепломережі потребують ремонтів або заміни, адже більшість з них – старі зношені труби ще радянських часів. Тому мешканці все частіше нарікають на якість централізованого теплопостачання, щоразу більшає повідомлень, у яких написано, що вже два тижні пройшло від початку опалювального сезону, а тепла й досі немає.

Приватна СТЕК оголосила себе банкротом

Ще в лютому цього року до Господарського суду Івано-Франківської області надійшла заява від ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія» про відкриття провадження у справі щодо банкрутства. Саме тому початковою зоною, де будинки будуть відключати від загального опалення та переводити на автономне, є райони міста, що обслуговувала СТЕК.

Звісно ж, із переходом на індивідуальне опалення виникає багато запитань та проблем. Не всі люди, особливо в цей час епідемії та карантинних обмежень, мають достатньо коштів, щоб купити котел та встановити цілу систему опалення квартири. Новим викликом для влади також буде будівництво нових локальних котелень для забезпечення теплом дитячих садків, шкіл, медичних та інших бюджетних установ.

Також міський голова неодноразово говорив про те, що в міста не вистачає коштів щоразу ремонтувати старі мережі та підтримувати систему ЦО в належному стані. Окрім того скарги на якість загального опалення все частішають, тарифи на тепло ростуть і мешканці вимагають надати їм можливість переходу на автономне.

На даний час можливість відключитися від центрального опалення мають лише окремі будинки, де вже своє опалення є в переважній більшості квартир. Багато будинків уже скористалися такою можливістю і кількість автономних споживачів продовжує рости.

Кілька абонентів на всю загальну мережу

Але в місті є і будинки, де центральним опаленням користуються кілька квартир, власники яких через відсутність коштів чи отримання пільг на сплату комунальних послуг не від’єдналися від ЦО, адже раніше дозволи видавали в хаотичному порядку. Тому постає питання економічної вигідності утримування всієї мережі заради кількох абонентів. Саме тому найвищий пріоритет переведення на автономне матимуть такі будинки.

Частина будинків мікрорайонів вул. Хоткевича-Надвірнянської через збитковість СТЕК перейшла на обслуговування комунального міського «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Після того владою обласного центру було підписано меморандум про поетапне переключення абонентів на державне теплозабезпечення. Також розглядалися плани будівництва нових котелень, модернізування існуючих та навіть будівництва нової великої біо-ТЕЦ. Але нестача коштів змішує зробити вибір на користь автономізації спочатку абонентів СТЕК, а, згодом, і міста загалом. Куруватиме цей нелегкий процес один із заступників міського голови.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.