Субота, 18 Травня, 2024

Кращий винахідник: юний прикарпатець розробив систему моніторингу спалювання сухостою і сміття

Юний винахідник Мирослав Возняк навчається в Івано-Франківському ліцеї імені Івана Пулюя. Не так давно прикарпатський школяр презентував свій новий винахід – систему моніторингу і оперативного реагування на спалювання сухого листя, трави і сміття з використанням соціальних мереж. Завдяки своїй розробці Мирослав Возняк отримав звання «Кращий винахідник-2021», пише «frankivsk-future» з посиланням на «Суспільне».

Особливості нового мобільного додатку 

За словами винахідника, пожежі, які стаються через спалювання сухого листя – це актуальна і дуже болюча проблема. Саме тому він вирішив створити спеціальний програмний комплекс, за допомогою якого усі бажаючі, в тому числі ековолонтери, зможуть відстежувати такі підпали у соцмережах.

Новий мобільний додаток має карту і анкету, які будуть інформувати про потребу в гасінні пожежі. Зокрема, на карті фіксуватимуть місце, де стався підпал, а в анкеті – місце, дату, час і рівень підпалу. Усі, хто матиме встановлений додаток, отримуватимуть повідомлення про пожежу. Долучитися до гасіння пожежі зможуть ековолонтери, які повинні безпосередньо співпрацювати з пожежниками. 

Наразі мобільний додаток Мирослава Возняка проходить стадію тестування. Дуже скоро школяр планує запустити свій винахід у вільний доступ. Тоді усі бажаючі зможуть завантажити новий застосунок. Спочатку додаток діятиме у межах Івано-Франківської міської територіальної громади. Та з часом його дію планують розширити на територію усієї України. Це допоможе фіксувати і попереджати великі лісові пожежі. 

За свій винахід Мирослав Возняк отримав приз у розмірі п’ять тисяч гривень. Отримані кошти школяр планує вкласти у подальший розвиток свого проєкту. 

Друга перемога юного винахідника

Директорка Івано-Франківського центру освітніх інновацій Марія Починок зазначає, що це вже друга перемога хлопця у ІІ міжнародному учнівському конкурсі «Врятуймо планету разом!».

На базі Центру освітніх інновацій проводили змагання між юними винахідниками. На конкурс було подано всього 47 проєктів, 21 з них зайняли призові місця. Участь у цьому конкурсі брали не лише українські школярі, але й учні з Франції, Чехії, Канади, Нідерландів і Латвії. 

«Серед робіт-переможців — прилад для переробки пластику, сканер температури, інтелектуальна гра “Лазерний лабіринт”, ековироби, Smart Bus, спосіб економного використання води у домашніх умовах, крафтовий папір з опалого листя, фермерські альтернативи, медичні та біологічні дослідження, термоелектричний пристрій для централізованого опалення, технології розумного будинку і способи сортування сміття», – розповіла Марія Починок. 

Варто додати, що система моніторингу і оперативного реагування на спалювання сухостою – це не перший винахід Мирослава Возняка. Раніше він працював над створенням ще одного корисного мобільного додатку. Його попередній проєкт називається «Мобільний додаток в умовах пандемії». За допомогою цього застосунку франківці можуть відслідковувати місця, де є найвищий і найнижчий ризик захворіти на COVID-19.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.