Четвер, 18 Квітня, 2024

Як СпівДія одягає переселенців

Івано-Франківськ прийняв чимало людей, яким довелося переїжджати від російських загарбників. Українцям довелося пережити не одне жахіття, тому в Станіславові намагаються підтримати їх та допомогти будь-яким способом.  Деякі люди залишилися без дому, рідних і надії на нормальне життя. Тому головною місією франківців є надання підтримки. Важливо також познайомити переселенців з містом, щоб воно було комфортним для людей, які тут вперше. Більше на frankivsk-future.com.ua.

СпівДія одягає переселенців

СпівДія – це одна з ключових волонтерських ініціатив у Івано-Франківську. Цей хаб працює вже третій місяць і одягає всіх чоловіків, жінок, дітей, які переїхали до міста.  Простір магазину поділений на зони. Там можна побачити стійки з жіночим одягом і чоловічим. Саме вони утворюють коридор, який веде від дверей до рецепції.  Під стіною – спортивний одяг, шкарпетки, постільна білизна, рушники.  Під трьома іншими стінами можна знайти дитячий одяг. У коробках речі посортовані  по віку і за призначенням речі для немовлят, над кожною є табличка з підписом. Конверти, ковдрочки та взуття стоять окремо. Зазвичай найбільше людей у дитячому відділі. У магазину на карточках відмічають відвідувачів. Таким чином вони реєструють їх, пояснюють процес отримання речей, відповідають на всі питання та передають людей під опіку консультантів. Для реєстрації потрібен паспорт і номер телефону. Опісля  людині видають картку із зображенням одягу. Вона діє на вісім речей. Люди повинні вибрати саме в такій кількості. Наступного разу їм видається сезонна картка – теж на вісім речей. Переселенці повертаються на рецепцію, аби відмітити одяг. Волонтери отримали приміщення під хаб безкоштовно. Передав його їм місцевий підприємець, власник мережі закладів харчування. Команда робить дуже багато роботи, оскільки вони працюють не тільки в залі, але й на складі – збирають замовлення для переселенців, які живуть у селах області і з різних причин не можуть приїхати до Івано-Франківська.  Цим займається окрема людина. Їм залишають інтернет-замовлення, волонтери підбирають одяг, а потім пересилають поштою. Допомогу з одягом хаб отримує також із-за кордону від таких країн: Швеція, Польща, Італія та Польща. Також речі приносять і франківці.

Щодня магазин відвідує багато людей, які потребують цього. Саме завдяки такому проєкту люди можуть отримувати допомогу та підтримку в місті.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.