Середа, 24 Квітня, 2024

А що там з музеєм? Франківцям показали, як виглядатиме “Музей зброї” в палаці Потоцьких

В Івано-Франківську працюють над реалізацією проєкту «ROOTS Назад до наших спільних коренів», який запровадили в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020. Співфінансування проєкту здійснюватиметься за підтримки Європейського Союзу.

Планується, що в Івано-Франківську на території колишньої резиденції засновників міста невдовзі створять новий інтерактивний «Музей зброї». Крім того, у румунському місті Ботошані також облаштують Мультимедійний музей культурного різноманіття, пише «frankivsk-future» з посиланням на сторінку Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» в соцмережі Фейсбук

«Музей зброї» у місті планують облаштувати в одному з корпусів палацу Потоцьких. Зокрема, мова йде про приміщення корпусу «Ж». Оскільки музей буде інтерактивним, для нього розробляють спеціальне програмне забезпечення. Приміщення планують обладнати цифровими, сенсорними пристроями та засобами відтворення. 

Станом на сьогодні роботи над проєктом просуваються

Корпус «Ж» палацу Потоцьких там, де раніше був офіцерський клуб, частково облаштують під інтерактивний цифровий «Музей зброї». Варто зазначити, що ця частина палацу є окремим об’єктом пам’ятки архітектури. 

«Усі роботи, пов’язані з реставрацією та адаптаційними роботами на пам’ятці архітектури місцевого значення регламентуються державними нормативними документами з реставрації», – йдеться в дописі. 

Відповідно до вимог, які зазначені у цих документах, та процедур для корпусу «Ж», було розпочато організацію роботи з розроблення науково-проєктної документації. Лише після того, як органи охорони культурної спадщини погодять уже готову документацію, та розробники отримають дозвільні документи, реставраційні роботи будуть розпочаті. 

В Івано-Франківську вже неодноразово збиралися зацікавленні даним проєктом сторони для того, щоб обговорити концепцію майбутнього інтерактивного музею. До прикладу, перша зустріч відбулася в конференц-залі Промприлад. Реновація. 

Як виглядатиме «Музей зброї» в Івано-Франківську?

Як згадувалося раніше, новий музей буде цифровим та інтерактивним. У приміщенні будуть сенсорні панелі, проекційні та інтерактивні екрани, динамічні зображення, VR та ІR обладнання. 

Для роботи над розробкою контент експозиції «Музею зброї» запросили фахівців та експертів в ІТ сфері. 

Майбутня експозиція музею розкаже відвідувачам про воєнну історію Станиславова (Івано-Франківська) у різні періоди:

  • оборона і захист;
  • місто і зброя;
  • місто в часи війни;
  • сучасний контекст.

Що буде з історичною будівлею під час реалізації проєкту?

Відомо, що роботи над реалізацією проєкту мали б розпочатися ще цього року. Але через пандемію COVID-19 вони розпочнуться лише наступного, 2021-го року. 

Приміщення історичної будівлі будуть розплановані під музейно-виставкову функцію. Крім того, усередині планують розмістити додаткові приміщення для обслуговування відвідувачів. Йдеться про санвузли, гардероб, рецепцію з адміністрацією. 

Зокрема, ремонтні роботи передбачають реставрацію підлог, оновлення штукатурки на стінах та стелі, реставрацію столярних виробів тощо. А при вході у музей облаштують пандус для того, щоб маломобільні групи населення також могли безперешкодно відвідати культурний заклад. 

«Основні завдання, які ми ставимо перед собою в реалізації цього проекту, це шляхом інформаційного та емоційного впливу на відвідувачів згенерувати важливі і засадничі питання, стосовно зброї і міста, ролі зброї на різних етапах існування міста; зброя і людина», – повідомляють в соцмережі. 

Відвідувачі музею зможуть сформувати для себе відповіді на основні запитання, пов’язані із збройною історією міста. 

До того ж, цифровий формат експозиції дозволить щороку змінювати, розширювати та поповнювати тематику і напрями музею. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.