Субота, 18 Травня, 2024

Письменник Юрій Андрухович підтримав протести франківців проти реконструкції готелю «Дністер»

Відомий український письменник Юрій Андрухович виступив проти реконструкції готелю «Дністер», яка сьогодні ведеться в Івано-Франківську. Також він підтримав франківців, які виходили на протести проти цієї реконструкції, та закликав об’єднатися, щоб зберегти цінну пам’ятку архітектури інформує «frankivsk-future».

Про це стало відомо з недавнього відеозвернення Юрія Андруховича, яке він записав в австрійській столиці Відні, пише «Суспільне».

Своє звернення письменник почав з того, що часто думає про Івано-Франківськ. З його слів, деякі будівлі роблять місто містом. В Івано-Франківську теж є такі споруди, хоча їх і небагато. Тому людям потрібно зберігати і цінувати те, що вони вже мають. Однією з таких важливих будівель для Івано-Франківська є готель «Дністер».

«Тому дуже прикро і боляче чути, бачити, дізнаватися про те, що там відбувається, фактично — акт вандалізму, знищення будівлі, перетворення її на щось цілком інше», – сказав Андрухович.

Письменник стверджує, що через таке недбале ставлення до реконструкції готелю «Дністра» місто важко назвати містом. Воно об’єднує лише випадкові об’єкти і свідчить про те, що тут живуть байдужі люди.

Юрій Андрухович додає, що підтримує протести жителів Івано-Франківська проти такої реконструкції цінної пам’ятки архітектури.

«Будь ласка, не вірте заявам пана Бойка про те, що все проплачено, що там просто гроші його конкурентів закручені. Там насправді не те, до чого звик цей пан. Він звик, що все продається і купується», – зазначив письменник.

За словами Андруховича, протести показують велике бажання захистити місто від остаточного розпаду.

Відомо, що небайдужі франківці вже кілька разів збиралися під стінами будівлі «Дністер» і виступали проти реконструкції готелю. Такі протести проводили у місті через те, що ремонтні роботи кардинально змінили вигляд цієї архітектурної пам’ятки.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.