Субота, 18 Травня, 2024

Прикарпаття і Румунію можуть з’єднати залізничним шляхом

Закарпатська область запрошує Івано-Франківську взяти участь в обговоренні можливого запуску «Карпатського експресу». Перший заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації Мирослав Білецький розповів, що АТ «Укрзалізниця» подала пропозицію щодо нового маршруту між українськими областями  та Румунією. Далі на frankivsk-future.

Як пролягатиме ймовірний маршрут «Карпатського експресу»?

За словами Мирослава Білецького, потяг може курсувати із Ужгорода через Тересву та міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва – Кимпулунг ла Тиса» до міста Сігет Мармаційн. А із Івано-Франківська пролягатиме маршрут через Рахів, Барлібаш, міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Ділове – Валя Вишеулуй» до міста Сігет Мармацій, пише «Галка».

Заступник голови Закарпатської ОДА каже, що тема нового сполучення стане однією із основних на майбутніх перемовинах із румунськими колегами та представниками «Укрзалізниці». Вони заплановані в лютому в Ужгороді та у місті Бая-Маре в Румунії. 

Які переваги від нового залізничного маршруту?

Переваги відкриття такого маршруту, за словами Мирослава Білецького, є чималі. Це, зокрема, можливість подорожувати між країнами без довгих кількагодинних черг на автомобільних пунктах пропуску. Це можливість відкрити для себе досі невідомі краєвиди румунських Карпат, відвідати визначні  туристичні локації країни. Наприклад, Мармароський національний природний парк, чимало  музеїв та навіть «веселий цвинтар». 

Водночас новий залізничний маршрут – це можливість залучити в наші області туристів із Румунії. Це відкриє для них нові локації в наших краях – гірськолижні курорти, сироварні та численні природні багатства. Це також і хороша нагода для зустрічей і спілкування національних меншин, що мешкають на території двох держав. 

На якому етапі впровадження залізничного сполучення?

Наразі Закарпатська обласна державна адміністрація працює над пакетом конкретних пропозицій. Керівництво зараз розробляє дорожню карту щодо відновлення функціонування «Карпатського експресу». 

Це, зокрема, робота із відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за вищезгаданим маршрутом поїзда. Також задля включення проєкту «Карпатскього експресу» до програми Президента України «Велике будівництво» питання ініціюватимуть перед керівництвом нашої держави.

C:\Users\korzhuk\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\залізниця 1.jpg

Надалі проєкт можуть розширювати і на Івано-Франківську область. Тут партнери із Прикарпаття включатимуться до транскордонного діалогу погоджуватимуть всі моменти. У дорожній карті також стоїть питання із активізації територіальних громад, підрозділів обласної державної адміністрації. А також – агенцій регіонального розвитку, які спільно працюватимуть над грантовими проєктами, аби отримати і фінансування від Європейського Союзу. 

Голова Закарпатської ОДА Віктор Микита каже, що в розробці плану будуть враховувати показники економічної ефективності. З його слів, в одній із румунських громад, де живуть понад 25 тисяч людей, мешкають чимало громадян, котрі мають родичів в Україні. Це також одна із причин ініціативи «Карпатскього експресу». 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.