Субота, 18 Травня, 2024

Як і коли найбільша ІТ-компанія України зайшла в Івано-Франківськ

Івано-Франківськ неодноразово потрапляв до рейтингу найбільш комфортних міст для ІТ-спеціалістів. Тут функціонують великі компанії, засновані місцевими фахівцями, офіси всеукраїнських та міжнародних фірм. У 2021 році свій осередок у Івано-Франківську вирішила відкрити компанія EPAM. Це міжнародна фірма із 30-річною історією. Вона представлена у майже 40 країнах світу. Більше 15 років компанія працює на українському ринку. За даними ресурсу dou.ua, фірма – найбільша у сфері ІТ-технологій в нашій країні. Чому EPAM вирішив зайти до Івано-Франківська – читайте далі на frankivsk-future.com.ua.

Що це за компанія?

На світовому ринку ІТ-технологій фірма працює майже три десятиліття. Фахівці компанії виконують для міжнародних брендів цифрову трансформацію: розробляють програмне забезпечення, консультують, створюють цифрові платформи і дизайн, працюють із масштабними даними і штучним інтелектом та намагаються автоматизувати роботу. Саме ця фірма на волонтерських засадах розробила урядову платформу «Дія». Керівники компанії кажуть, що важливою у їхній роботі є  соціальна та громадська складова, тому компанія береться за державні чи муніципальні ініціативи, які покращують життя пересічних мешканців.

Фото: galka.if.ua

В Україні EPAM працює більше 15 років. На вітчизняному ринку вона об’єднує понад 10 тисяч ІТ-спеціалістів. За цим та іншими показниками фірма вважається найбільшою в країні. Українське відділення компанії має шість офісів: у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі, Одесі та Вінниці. Однак чимало фахівців у компанії працюють віддалено. Фірма обслуговує клієнтів з усього світу, її акції представлені на Нью-Йоркській біржі, а одним із клієнтів компанії був світовий гігант – Google. 

Чому компанія вирішила відкрити офіс у Івано-Франківську?

Очільник західноукраїнської локації EPAM Андрій Трофімов в інтерв’ю виданню «Галка» розповів, що Івано-Франківськ – дуже хороше місто для проживання і роботи ІТ-фахівців. Більше того – за різними рейтингами, його вважають найбільш привабливим для роботи в цій галузі. Сфера інформаційних технологій розвинена тут віддавна, тут є широкий потенціал та комфортна база для роботи. Це, як каже Андрій Трофімов, є позитивом і для компанії, і для її співробітників, і для самого міста.

Зі слів представника фірми, EPAM намагається бути гнучкою фірмою і встигати за викликами часу. Пандемія заставила більшу частину працівників працювати віддалено. А працівників із Івано-Франківська виявилося чимало. Тому компанії необхідно створювати локальні офіси в різних куточках України, зокрема у нашому місті. Андрій Трофімов каже, що потенціал ІТ-технологій далеко не вичерпаний. А нові осередки таких великих компаній – це тільки плюс для міста і його мешканців.

Фото: galka.if.ua

Які переваги отримало місто від приходу компанії?

Насамперед, прихід нового компанії – це нові робочі місця. І йдеться тут не тільки про самих співробітників фірми, а вплив на робоче середовище в місті. За різними дослідженнями, ІТ-фахівець додатково створює приблизно 5 робочих місць. Спеціалісти ІТ-сфери добре заробляють, вони активно користуються сервісами й інфраструктурою, витрачають свої заробітки у цьому місті, стимулюючи загальну економіку.

Інша перевага роботи такої компанії саме в Івано-Франківську – це перспектива для місцевих фахівців та студентів. Фірма EPAM  розвиває чимало освітніх проєктів, співпрацює із університетами України та світу. Крім цього, компанія намагається впроваджувати внутрішню систему навчання, котра дозволяє встигати фахівцям за світовими трендами і викликами інформаційних технологій.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.