Субота, 18 Травня, 2024

Франківський центр освітніх інновацій: історія школи, яка вчить ІТ, 3D-моделювання і робототехніки

Щороку на ринку праці з’являються дедалі більше професій у сфері інформаційних технологій, а охочих навчатися на спеціальностях ІТ в університетах більшає в рази. Базові знання із програмування та комп’ютерних технологій починають викладати і в школах, однак рівень підготовки викладацького складу часто не відповідає актуальним викликам галузі. В Івано-Франківську функціонують освітні платформи для навчання дітей і підлітків. Серед них вирізняється Центр освітніх інновацій – це перший в Україні заклад такого типу комунальної власності. Школа пропонує дітям широкий спектр занять з технічних наук, яскравих дослідницьких експериментів та ІТ-технологій, пише frankivsk-future.com.ua.

Історія створення і розвитку закладу

Центр освітніх інновацій відкрили у Івано-Франківську влітку 2019 року. Він запрацював у приміщенні на вулиці Незалежності, 36. Як розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, ця школа стала першим комунальний  закладом такої сфери діяльності в Україні. За його словами, центр освітніх інновацій – це простір, у якому діти матимуть змогу ділитися креативними ідеями, проводити цікаві дослідження, втілювати в реальність власні цікаві проєкти. Цей заклад також призначений для прийому наукових делегацій з інших міст України та з-за кордону. У ньому освітня спільноти ділитиметься досвідом. 

Фото: galychyna.if.ua

Центр освітніх інновацій створювали як приклад масштабних змін у шкільному навчанні, прототип успішної Нової української школи. Заклад слугує платформою для підвищення кваліфікації вчителів, обговорення нововведень у навчальному процесі та водночас навчальною платформою, де діти можуть вдосконалювати і реалізовувати свої вміння. Центр освітніх інновацій співпрацює із технічним університетом нафти і газу, Прикарпатським національним університетом, інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку».

Навчальні програми та гуртки 

Освітні програми Центру інновацій охоплюють як традиційні шкільні предмети, так великий спектр занять з ІТ-технологій. Дітям пропонують вивчення технічних наук у формі досліджень, демонстрації різноманітних фізичний та хімічних процесів. Велику увагу приділяють вивченню іноземних мов, мистецтвознавства та дизайну. Також діти мають змогу вивчити основи фінансової грамотності та умінь дебатувати. Такі заняття проводять у вигляді суспільно-орієнтованих клубів. Про усі освітні програми Центр інформує на офіційному сайті.

Фото: blogspot.com

Однією із головних особливостей Центру освітніх інновацій є поглиблене вивчення інформаційних технологій. Так, для школярів пропонують, зокрема, навчальні програми із 3D-моделювання. Проходження такого курсу пропонується у два етапи: для дітей 4-6 та 7-9 класів. Також центр проводить навчання із радіоелектронного конструювання та робототехніки. Ці заняття дітям викладає науковець Олександр Аронець, один із засновників програми «Ардуіно». Завдання цього гурта охоплюють три етапи підготовки. Школярі мають можливість створити власноруч спроєктовані механізми, запрограмувати їх,

Центр освітніх інновацій пропонує школярам також заняття із моделювання. Дітей, зокрема, вчать правильно проєктувати об’єкти у 3D та користуватися 3D-друком. Такі заняття проводять двічі на тиждень. Вони тривають до трьох годин. Центр оснащений необхідними для роботи верстатами, гравірувально-фрезерним станком та іншим обладнанням. За допомогою них школярі отримують знання із побудови комп’ютерних та реальних моделей. А ще –розвивають просторове мислення, вчаться конструювати пристрої, пробують себе в ролі ІТ-інженера.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.