Субота, 18 Травня, 2024

Місто Івано-Франківськ долучиться до оновлення місцевого аеропорту

Щодня франківці здійснються певні перельоти, чи то з міста в інше місто, чи то з міста в іншу країну. Важливим для них є справність і комфорт аеропорту. Проте наразі виникає проблема щодо цього. Оскільки аеропорт не в найкращому стані на даний час. Тому потрібно вирішувати цю проблематичну ситуацію, пише frankivsk-future.com.ua.

Івано-Франківська міська влада вирішила долучитись до оновлення аеропорту, який знаходиться за 4,4 км від центру міста. Руслан Марцінків, міський голова, підтвердив те, що звернеться до Президента та Кабінету Міністрів стосовно цього питання. Оскільки місто готове взяти дольову участь і кредит для побудови терміналу чи до інших ремонтних моментів. Депутати наголосили на тому, що потрібно невідкладно вирішити питання стосовно злітно-посадкової смуги та модернізації пасажирського терміналу.

Також хочуть включити цей проєкт до державної програми щодо будівництва аеропортів країни.

Нещодавно Злата Огневич була у франківському аеропорту та поділилася у соціальних мережах, що він у поганому стані та потрібно його привести до ладу. Насправді, такої думки дотримується і сам міський голова. Раніше міжнародний аеропорт знаходився у комунальній власності територіальних громад області.  З 2010 року він переданий у концесію з ТзОВ «Скорзонера» на 30 років.

 Руслан Марцінків намагається про стимулювати державу та концесіонера для того, щоб зрушити цю ситуацію з мертвого місця.

Насправді, дуже важливо привести до належного стану франківський аеропорт. За останніми даними на 2019 рік пасажиропотік склав 104600 осіб.

Тому на даний час аеропорт, як ніколи, нагальної потреби у ремонті. Оскільки вони починають втрачати своїх клієнтів, які не мають бажання користуватися аеровокзалом у зв’язку з його неналежним станом.

Цікаві факти про Івано-Франківський аеропорт

  • Перший пасажирський політ з аеропорту «Івано-Франківськ» здійснили ще в 1959 році за маршрутом Станіславів-Москва.
  • Першу версію аеровокзалу було збудовано в 1962 році.
  • Рекордну кількість пасажирів зафіксували у 1972 році – 210 тисяч осіб.
  • Тільки в 1992 році аеропорт отримав статус міжнародного.
  • У 1989 році літак Ан-24 намагалися викрасти із 48 пасажирами. Повітряний терорист вимагав змінити курс на Швейцарію. З часом вияснилося, що людина, яка намагалася скоїти злочин, мешканець міста Копейська.  Як виявилося Сергій Земсков був психічно хворим, тому його визнали неосудним.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.