Субота, 18 Травня, 2024

Івано-Франківськ отримав чотири нові комунальні автобуси

Вчора до Франківська приїхали чотири нові автобуси МАЗ, які надалі будуть їхати по комунальних маршрутах міста. Щоправда, ці автобуси трохи відрізняються від тих, які вже їздять вулицями Івано-Франківська.

Про чотири нові автобуси повідомили на офіційному сайті міського голови Руслана Марцінківа, пише «frankivsk-future».

Автобуси МАЗ – дев’ятиметрові. В одному такому транспорті є двадцять сім сидячих місць і трішки менше стоячих місць. Вони не такі громіздкі, як інші 52 комунальних автобусів, які до слова, сягають дванадцяти метрів у довжину. Тому новий транспорт можна буде запустити на маршрути, що пролягатимуть через дрібні вулиці та приміські села.

Планується, що до кінця поточного місяця новий транспорт виїде на вулиці Івано-Франківська. Крім того, завтра з Туреччини літаком мають привезти ще п’ять нових 9-метрових автобусів марки «Guleryuz». Сьогодні автобуси цього виробника вже їздять по місту.

Директор комунального підприємства «Електроавтотранс» Віталій Голутяк зазначив, що дозвіл на придбання дев’яти нових автобусів дала Івано-Франківська міська рада. За його словами, ці автобуси хоча й менші, але не менш доступні та комфортні, ніж інший комунальний транспорт, що вже їздить вулицями Франківська.

«Вони низькопідлогові та пристосовані для перевезення маломобільних груп населення. На жаль, українські виробники не мають низькопідлогових автобусів такого класу. Тому замовили ці. Очікуємо, що зможемо запустити ще 2-3 комунальні маршрути», – зазначив Голутяк.

Директор КП «Електроавтотранс» повідомив, що нові автобуси зможуть їздити меншими вулицями міста, там, де не проїде 12-метровий автобус. В Івано-Франківську є чимало таких вузьких і маленьких вулиць. Тому шукали саме такий транспорт, аби забезпечити вулиці, де сьогодні не можливо запустити великогабаритні автобуси.

Мер міста Руслан Марцінків сказав, що в Івано-Франківську продовжують розвивати комунальний транспорт, досягаючи основної мети – повноцінно забезпечити місто транспортом КП «Електроавтотрансу».

«Це зручно, безпечно та соціально. Без тих проблем, які маємо зараз з приватниками. Важливо, що ми обрали правильний шлях», – зауважив міський голова.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.